Rize’de Amatör Futbol Kulüpleri SAHA istiyor!

Rize'de Amatör Futbol Kulüpleri SAHA istiyor!

Rize’de yapımı yılan hikayesine dönen merkezdeki amatör saha projesi için yetkililer sessizliğini korumaya devam ediyor.

17 Mayıs 2018 - 01:07

Rize’deki Amatör Futbol Kulüplerine hizmet eden Ekrem Orhon Stadının 5 yıl önce yıkılmasıyla birlikte, merkezdeki onlarca futbol kulübü ilçelerdeki sahalarda idman yapmak zorunda kalmışlardı.

Her gün aynı anda 4 takımın idman yapmak zorunda kaldığı Ekrem Orhon Stadının yetersiz kalışından dem vuran ve ikinci bir saha isteyen Amatör Kulüpler, 5 yıl önce eski Bakan ve Rizeli Milletvekili Hayati Yazıcı’nın “Yenisi yapılmadan eskisini yıkmayacağız” şeklinde söz vermesine rağmen merkezde ellerindeki tek sahadan da olmuş oldular.

Önce sahil dolgu alanındaki İtfaiye Müdürlüğü yanında yapılması planlanan yeni saha için Rize Şehir Plancıları Odası dava açınca mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bu kararın bozulup tüm izinler alındıktan sonra aynı yerde yeniden projelendirilen saha, bu kez de Rize Belediyesi’nin Külliye Projesine takıldı ve “Cami yanında futbol sahası olmaz” denilerek projenin İtfaiye Müdürlüğü yanında yapılmasına veto çıktı.

Proje önündeki engel kalktı

Bu kez de sahanın yapımı için Rize Limanı yanındaki boş alan seçildi. Deniz olan alanın dolgu çalışmaları başlamışken Rize Liman İşletmesi (Riport), buranın Liman genişleme alanı olduğu gerekçesiyle Rize İdari Mahkemesine dava açtı ve mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı. Verilen bu karara karşı açılan davada Samsun Bölge İdari Mahkemesi, Rize İdari Mahkemesinin verdiği yürütmeyi durdurma kararını iptal ederek projenin önündeki engeli açmış oldu.

Şu an Rize merkezde amatör futbol kulüplerine hizmet edecek sahanın yapımı için görünürde bir engel kalmamış olsa da, çalışmaların ne zaman başlayacağı merak ediliyor.

Yat limanı alanı ne güne duruyor?

Yıllardır ülkenin yönetiminde söz sahibi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketinde, Rizeli Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın görevde olmasına ve siyasi cenahın defalarca söz vermesine rağmen 5 yıldır Rize amatör kulüplerinin sesine kulak verilmiyor.

Rize’de alan sıkıntısının olduğundan şikayet eden siyasetçilere, Rize Amatör Camiası sahilde yıllar önce yapılan ve 3 Milyon TL masraf edilen yat limanı alanı gösteriliyor. Bu alanın dolgu yapılarak tıpkı Ordu’daki gibi içinde en az 2 sahanın yer alabileceği bir spor kompleksi haline getirilebileceğini ifade ediliyor.

İlgili Haberler

Cumhurbaşkanı var, Bakan var, Amatör saha yok

Rize Amatörü'ne darbe üstüne darbe

Rize Amatörü sizi affetmeyecek!

Amatörün sahası bu kez Külliyeye takıldı

Rize Amatörü, sahasını istiyor

Rize Amatörü yeni sahasını istiyor

Rize Amatörüne bir darbe de TMMOB'dan

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de kanser hastaları için 'Sanal Gökyüzü' oluşturuldu
Rize'de kanser hastaları için 'Sanal Gökyüzü' oluşturuldu
Rize Gençlik Merkezi'nden bir Türkiye 1.'liği daha
Rize Gençlik Merkezi'nden bir Türkiye 1.'liği daha