Rize’de Çocuk Diş Kliniği hizmete girdi

Rize'de Çocuk Diş Kliniği hizmete girdi

Rize Ağız ve Dış Sağlığı Merkezine bağlı olarak 3 üniteden oluşan çocuk diş hekimliği polikliniği (pedodonti) hizmete girdi

23 Kasım 2018 - 15:57

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde 3 ünitten oluşan çocuk diş hekimliği polikliniği (pedodonti) İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Sağlık Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Talip Başak, Halk Sağlığı Başkanı Opr. Dr. Seçkin Karaoğlu ve Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Görgülü tarafından hizmete açıldı.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Bu acılan kliniğimizle Rize’de önemli bir eksiğimiz de gidermiş oluyoruz. Böylece artık çocuklarımız kendilerine ayrılan özel donanımlı alanlarda tedavi olabilecek. Ayrıca çocuk dış uzmanı sayesinde de öncesinde sevk etmek zorunda kaldığımız zor hastaları da kendi evlerinde yani ilimizde tedavi edebileceğiz” ifadelerini kullandı.

Çocuk diş hekimliği polikliniğinde (Pedodonti) 1 pedodonti uzmanı olmak üzere 3 diş hekimi görev yapmaktadır. Hastalarımız 182 Merkezi Randevu Sistemini arayarak ya da internet üzerinden randevu alarak Merkezimize müracaat edebilmektedir.

Ayrıca ağız ve diş sağlığı haftası nedeniyle Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz tarafından çocuk hastalara diş macunu, diş fırçası, defter, sağlıkla ilgili materyallar dağıtılmıştır.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde açılan pedodonti kliniğinde görev yapan Dr. Dt. İrem Türedi ağız ve diş sağlığı haftası nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Dr. Dt. İrem Türedi açıklamasında; "Çocuk Diş Hekimleri, çocukların fiziksel ve duygusal gelişimlerine göre psikolojik yaklaşımda bulunarak tüm bebek, çocuk ve gençlerin tam ağız muayenelerini ve her türlü tedavi ve koruyucu uygulamalarını gerçekleştirmektedirler. Bu nedenle 1 yaşından itibaren çocuğunuzun ilk ağız ve diş muayenesini yaptırdıktan sonra çocuk diş hekiminizin belirleyeceği aralıklarda (4-6 ayda bir) ağız ve diş kontrollerini yaptırmak gelecekte yaşanacak ağız ve diş sağlığı sorunlarını ortadan kaldıracaktır.” diye konuştu.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ardeşen'de trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
Ardeşen'de trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
Rize, LGS sıralamasında Türkiye 4.'sü oldu
Rize, LGS sıralamasında Türkiye 4.'sü oldu