Rize'de eğitim gören 355 hafız icazet aldı

Rize Müftülüğü tarafından geleneksel hale getirilen İl Geneli Hafızlık İcazet Merasimi'nin dördüncüsü bu yıl 355 hafızın katılımıyla gerçekleşti.

Rize'de eğitim gören 355 hafız icazet aldı
15 Temmuz 2019 - 01:35

Rize Müftülüğü tarafından geleneksel hale getirilen “İl Geneli Hafızlık İcazet Merasimi”nin dördüncüsü bu yıl 355 hafızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Protokol ve binlerce Kur’an sevdalısının katılımıyla Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen merasim, hafızların tekbir eşliğinde salona girmesiyle başlayıp mehter gösterisiyle devam etti.

İl Müftüsü İsmail Yalçın gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, bu yıl il genelinde hafızlık eğitimi veren 59 Kur’an kursunda 132 kız, 223 erkek olmak üzere toplam 355 öğrencinin hafızlığını tamamladığını ifade ederek, “İcazet Merasimimizin bu yıl 4.’sünü kutluyoruz. Siz Kur’an sevdalıları omuzlarına aldınız bu yükü hedefe getiriyorsunuz. Bizler Ashab-ı Kiram'ın bıraktığı emanetleri yılmadan yıkılmadan omuzlarımızda taşıyacağız” dedi.

Rize Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran konuşmasında, hafızlar beldesi olarak anılan Rize’de görev yapmanın gururunu yaşadığını ifade ederek son 4 yılda Rize’de bin 600’a yakın öğrencinin hafız olduğunu belirtti. Maneviyat yüklü gençlere ihtiyaç olduğuu ifade eden Vali Yardımcısı Dalkıran, hafızları, anne-babalarını ve hocalarını tebrik etti.

Merasimi yöneten Reisü’l-Kurra Vekili Mustafa Demirkan tarafından yapılan dua ile tamamlanan program sonunda tüm hafızlara altın hediye edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum