Rize’de ’Engelsiz Uç’ uçurtma şenliği düzenlendi

Rize'de 'Engelsiz Uç' uçurtma şenliği düzenlendi

Rize’de engelli çocukların topluma kazandırılması ve sosyal yaşama dahil edilmesi amacıyla 'Engelsiz Uç' adlı uçurtma şenliği düzenlendi.

09 Ekim 2018 - 12:15

Rize Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Rize Engelsiz Yaşam Derneği’nce, engelli çocuklata yönelik ortaklaşa uçurtma şenliği etkinliği düzenlendi. Şenliğe katılan çocuklarla bir araya geldi, uçurtma uçurup keyifli anlar geçirdi.

Engelli vatandaşların topluma kazandırılması ve sosyal hayata dâhil edilmesi amacıyla organize edilen 'Engelsiz Uç' sloganlı şenliğe, kentteki engelli çocuklar ve ailelerinin yanı sıra diğer çocuklar ve aileleri de katıldı. Katılımın yüksek olduğu şenlikte, engelli çocuklara 200 uçurtma ve bin uçan balon dağıtıldı.

Aileleriyle birlikte uçurtma ve balonları gökyüzüne bırakan çocuklar etkinlik süresince uçurtma uçurmanın keyfini sürdü. Gökyüzü uçurtma ve balonlarla renklenirken, engelli çocuklar da diğer çocuklarla kaynaştı. Şenlik programında çocuklar, palyaçolar eşliğinde de eğlendi. Yüzleri boyalarla renklendirilen çocuklar, gönüllerince oyunlar oynayarak unutulmaz anlar geçirdi.

Rize Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Bahtiyar Çoruh, çok anlamlı bir etkinliğin içerisinde yer almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Amacımız öncelikle bu özel çocuklarımızın yaşamına bir günde olsa renk katmak. Onların bu hayatın bir parçası olduğunu hissettirip eğlenceli bir gün yaşatmak. Uçurtma şenliği için yaklaşık 200 uçurtma ve 200 uçan balon hazırladık ve gökyüzüne bırakmaları için kendilerine dağıttık. En önemlisi engelli çocukları diğer çocuklarla kaynaştırdık. Bu kaynaşmanın sonraki hayatlarında da devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti