Rize'de horon oynatılan işletmeye ceza kesildi

Rize Valiliği, horon oynanmasına izin veren işletmeye koronavirüs tedbirlerine uyulmadığı gerekçesiyle idari para cezası uyguladı.

Rize'de horon oynatılan işletmeye ceza kesildi
27 Temmuz 2020 - 17:43

Rize Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

"Sosyal medyada yer alan, Covid-19 Pandemisi tedbirleri kapsamında zorunlu sosyal mesafe kurallarına uymayarak düzenlenen organizasyonda “HORON” oynanmasına izin veren işletmeye idari para cezası uygulanmıştır. 

Covid-19 Pandemisi devam etmektedir. Bu bağlamda Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına dikkat etmemiz ciddi önem arz etmektedir.

Her bir işletme, her bir organizasyon ve her bir bireyin başına güvenlik ya da denetim elemanı dikmek mümkün olmadığından bireysel olarak bizler kendimizi ve etrafımızı kontrol etmeli, tedbirlere dikkatli bir şekilde uymalı ve uymayanları uyarmalıyız.

Covid-19 salgın sürecinin devam ettiği, riskin yüksek olduğu ve kurallara titizlikle uyulması gerektiği her tür imkanla duyurulmakta, ulusal ve yerel medyada sürekli dile getirilmekte, anonslar yapılmakta afişler ilanlar asılmakta yani her türlü uyarı her türlü yöntemle tekrarlanmaktadır. Bununla beraber yüzlerce idari para cezası uygulanmıştır. Bunlara rağmen halen bu tip davranışların varlığı hem mücadeleyi sürdüren ekiplerin moralini bozmakta hem de sadece kurallara uymayanların değil, tüm toplumun sağlığını olumsuz etkilemektedir.

Son zamanlarda ilimizde vaka sayılarının artışı da dikkate alınarak yeniden tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya özellikle toplu organizasyonlardan kaçınmaya ya da kurallara uyarak katılmaya davet ediyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum