Reklamı Geç
Rize’de kurumlara çocuklar için eğitim

Rize'de kurumlara çocuklar için eğitim

Rize İl Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde ilde çocuk ve gençlere yönelik hizmet veren meslek gruplarına yönelik eğitim programları ara vermeden devam ediyor.

28 Şubat 2019 - 14:12

Rize İl Sağlık Müdürlüğünce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında görevli Rehber Öğretmenler ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) personellerine “Davranışsal Bağımlılık, İntiharı Önleme Farkındalık Programı, Gençlik Merkezi Hizmet Modelleri, Mobing, Denetimli Serbestlik ve Kronik Ruhsal Hastalıklar” konularında eğitim programı düzenlendi.

Programda konuşan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Seçkin Karaoğlu Karaoğlu, çocukların üzerinde büyük bir emeğe sahip olan öğretmenlerin ve meslek elemanlarının mesleklerini icra ederken karşılaştıkları sorunlarda hangi kurumlara çocukları veya ailelerini yönlendirebileceği, kurumlar arası işbirliği ile çocuklara daha faydalı hizmetler sunulabileceği konusunda mesleki becerilerini attırmaya yönelik gerçekleştirilen eğitim programının önemine vurgu yaptı.

Eğitim programında 01 Nolu Sağlıklı Hayat Merkezi’nde görevli Psikolog Güneş Süer Davranışsal Bağımlılık, İntiharı Önleme Farkındalık Programı hakkında sunum yaparken, Rize Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Çakmakçı ise 10-29 yaş arası gençlere yönelik ilde sunulan hizmet modelleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Eğitim Merkezi Müdürü Tahsin Kara Mobing konusunda interaktif bir şekilde ön test uygulayarak sunumu gerçekleştirdi. Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde görev yapan Öğretmen Mehmet Emin Akan katılımcılara denetim serbestlik uygulamaları hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra Rize Devlet Hastanesinde görevli Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şima Ceren Pak ise Kronik Ruhsal Hastalıklar konusunda sunumunu gerçekleştirildi.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'nin içmesuyu 2050 yılına kadar garantide
Rize'nin içmesuyu 2050 yılına kadar garantide
RTEÜ Dekanı Seyis: 'Çaya alternatif ürün olmaz'
RTEÜ Dekanı Seyis: 'Çaya alternatif ürün olmaz'