Rize’de öğrencilere ’Davranışsal Bağımlılıkla...

Rize'de öğrencilere 'Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele' eğitimi

Rize İl Sağlık Müdürlüğünce rehber öğretmeni bulunmayan ilkokul ve ortaokullar öncelikli hedef alınarak 'Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele' eğitimi verildi.

07 Kasım 2019 - 20:30

Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetlerine bağlı Ruh Sağlığı Birimi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli yürütülen eğitim programı kapsamında ekim ayı içerisinde toplam 15 okulda 849 öğrenciye eğitim verildi.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Teknoloji ve internet kullanımının çok yoğun hale geldiği günümüzde davranışsal bağımlılıklar önemli bir toplumsal sorun haline gelmiştir. Bağımlılıkların tümünde olduğu gibi davranışsal bağımlılıklarla mücadele konusunda da koruyucu ve önleyici çalışmalar önemli yer tutmaktadır.” dedi.

Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele etmek amacıyla Rize’de rehber öğretmeni bulunmayan ilkokul ve ortaokulları öncelikli hedef olarak belirlediklerini söyleyen Tepe, bu okullarda “Teknoloji Bağımlılığı, Güvenli İnternet ve Sosyal Medya Kullanımı, Siber Zorbalıklar” konularını içeren eğitimler gerçekleştirildiklerini ifade etti.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur Rizespor, Yusuf Acer'i Erzurumspor'a kiraladı
Çaykur Rizespor, Yusuf Acer'i Erzurumspor'a kiraladı
Çaykur Rizespor, Ivanildo Fernandes'i kiraladı
Çaykur Rizespor, Ivanildo Fernandes'i kiraladı