Rize’de ’Şampiyonluk’ gerginliği

Rize'de 'Şampiyonluk' gerginliği

Rize’de takımlarının şampiyonluğunu kutlamak isteyen Galatasaraylılar ile ÇAYKUR Rizespor taraftarı arasında gerginlik yaşandı.

19 Mayıs 2018 - 22:37 - Güncelleme: 19 Mayıs 2018 - 22:43

Rize’de Tuzcuoğlu Memişağa parkında toplanarak şampiyonluğu kutlamak isteyen Galatasaray Taraftarı ile Çaykur Rizespor taraftarı arasında gerginlik yaşandı.

Parkta toplanan bir grup Galatasaray taraftarı slogan atmaya başlayınca ÇAYKUR Rizespor taraftarları bir anda grubun arasına girerek ‘Rize’de başka takımın şampiyonluğu kutlanamaz’ şeklinde bağrışmalarla Galatasaray’ın taraftar grubunu dağıttı.

Bir anda kalabalıklaşan ÇAYKUR Rizespor taraftarları ‘Şampiyon Rize’ şeklinde sloganlar atmaya başladı.

Araçlarla parkın çevresinden geçen Galatasaray taraftarlarının araçlarına saldıran Rizespor taraftarları klakson çalarak geçen araçların sevinmelerine izin vermedi. Yolun iki tarafında karşılıklı bekleyen Rizespor taraftarları aradan geçen araçlara saldırınca polis çareyi biber gazı sıkmakta buldu.

Polisin biber gazı sıkması üzerinde kalabalık bir anda dağıldı. Biber gazından gözleri yanan taraftarların imdadına su ve süt yetişti. Gözü yanan taraftarlar yüzünü su ve süt ile yıkadı. Polis ile taraftarlar arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

Galatasaray taraftarının Rize Sahili’nde toplandığı söylentisi üzerine Rizespor taraftarları sahile geçmek istedi fakat polis taraftarın sahile geçmesini engelleyerek kalabalığı dağıttı.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de kanser hastaları için 'Sanal Gökyüzü' oluşturuldu
Rize'de kanser hastaları için 'Sanal Gökyüzü' oluşturuldu
Rize Gençlik Merkezi'nden bir Türkiye 1.'liği daha
Rize Gençlik Merkezi'nden bir Türkiye 1.'liği daha