Reklam
  • Reklam
Rize’de Teknoloji Bağımlılığı’na karşı eğitim

Rize'de Teknoloji Bağımlılığı'na karşı eğitim

Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından öğrencilere ve halka yönelik 'Teknoloji Bağımlılığı' konusunda eğitimler verildi.

14 Mayıs 2019 - 21:55

08-14 Mart tarihlerinde kutlanan Bilim ve Teknoloji Haftası ile 01-07 Mayıs tarihlerinde kutlanan Bilişim Haftası kapsamında Rize İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda öğrencilere ve halka yönelik “Bağımlılık Yapıcı Maddeler, Teknoloji Bağımlılığı ve Güvenli İnternet Kullanımı” konularında eğitim seminerleri gerçekleştirildi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezleri tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde özellikle öğrencilere, ebeveynlere ve halka ulaşılmaya çalışıldı. Eğitim faaliyetlerinde yaklaşık 1000 öğrenciye ulaşılarak “Teknoloji Bağımlılığı” konusunda eğitim verildi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, eğitimlerde "Madde Bağımlılığı" kadar "Teknoloji Bağımlılığı"nın da ülkemizde giderek arttığına dikkat çekilerek her türlü bağımlılıkla mücadele etmek gerektiği ve gençlerin erken yaştan itibaren bağımlılıklar konusunda bilinçlendirilmesi gerekliliği üzerinde durularak, "Yıl sonuna kadar farklı kurum ve halk eğitimleri düzenleyerek çocuk, genç ve ebeveynlerin teknoloji kullanımının bağımlılığa dönüşmemesi hedeflenerek eğitim ve farkındalık çalışmaları ara vermeden devam edecek." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avcı'dan üreticiye çağrı: Acele etmeye gerek yok
Avcı'dan üreticiye çağrı: Acele etmeye gerek yok
Rize'de 130 cami yeniden ibadete açılıyor
Rize'de 130 cami yeniden ibadete açılıyor