Rize'de TRSM İl Koordinasyon Kurulu toplandı

Rize İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Rize Devlet Hastanesine bağlı olarak hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi İl Koordinasyon Kurulu toplantısı düzenlendi.

Rize'de TRSM İl Koordinasyon Kurulu toplandı
08 Ekim 2019 - 19:22

Rize Sağlık Kompleksi’nde gerçekleştirilen toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Seçkin Karaoğlu, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Sakın, ilgili kamu kurum temsilcileri ile sivil toplum örgütü ve dernek temsilcileri katıldı.

Kurumlar arası işbirliğini arttırılması ve farkındalık kazandırılması amacıyla düzenlenen toplantıda, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, kamu kurum kuruluşları ve derneklerin hangi noktalarda sorumluluk alabileceği ve 2020 yılında yapılması gerekenler için planlama gerçekleştirilfi.

Toplantıda kurul üyeleri tarafından 18 madde üzerinde mutabakat sağlanarak TRSM’de kayıtlı hastaların sosyal hayata uyumunu güçlendirmek, istihdama katılımlarını sağlamak, hastaların zorunlu eğitimlerini tamamlamaları ve hayat boyu öğrenme sürecine aktif katılımlarını sağlamaları doğrultusunda ortak payda oluşturuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum