Rize'de vaka sayıları artmaya başladı

Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, yaşanılan rehavatin Rize'de vaka sayılarını yeniden arttırdığını söyledi.

Rize'de vaka sayıları artmaya başladı
08 Mayıs 2020 - 16:35 - Güncelleme: 08 Mayıs 2020 - 16:53

Son günlerde ülke ve il genelinde yürütülen pandemi sürecinde olumlu gelişmeler izlendiğini, vaka sayılarının düşmeye başlayarak, yoğun bakım ve entübe hasta sayısında azalma olduğunu belirten Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, "Tüm bu olumlu hava nedeniyle sanki tehlike tamamıyla atlatılmış veya virüs tamamen yok oluyormuş gibi yanlış bir inanç toplumumuzun geneline hâkim olmaya başlayarak rehavete kapılmaya sevk etmiştir." dedi.

Tehlike asla geçmiş değil

Ülke genelinde olduğu gibi Rize'de de oluşan rehavet ortamında vatandaşların daha fazla dışarıya çıktığının ve sosyal mesafe kurallarının, izolasyon sürecinin hiçe sayıldığını belirten Dr. Tepe, "Sonuçta ilimizde son günlerde ciddi anlamda düşen vaka sayılarında yeniden artışlar yaşanmaya başlanmıştır. Tehlike asla geçmiş, virüs etkisini kaybetmiş değildir. Virüs tedbiri elden bıraktığımız anda kapımızdan içeri girecek kadar yakınımızdadır." dedi.

Emekleri boşa çıkarmaya kimsenin hakkı yok

Kimsenin rehavete kapılmamasını ve kalabalıklaşmanın virüsün yayılım hızını arttırdığını belirten Dr. Tepe, "Şuan bütün kontrol elimizdedir. Ama bunu kaybederek, asla geri dönmeyelim. Hiç kimsenin haftalarca evinden dışarı çıkmayan, kurallara uyan, sevdiklerini dahi görmeyen insanlarımızın ve sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere yoğun emek sarf eden tüm çalışanların, hatta sokaklarda oyunlar oynamayan çocuklarımızın emeğini ve özverisini ziyan etmeye, boşa çıkarmaya hakkı yoktur." şeklinde konuştu.

Editor:  Rize Haberleri

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet
    2 hafta önce
    2 aydir evdeyız sabırla bu işin bitmesini bekliyoz ama bazi sorumsuz vurdum duymaz insanlardan sebep vakalar artarsa asla helal etmıyoz vebali boynunuza