Rize’de yağmur suyu şebeke hattı genişletildi

Rize'de yağmur suyu şebeke hattı genişletildi

Rize Belediyesi tarafından Tophane mahallesinin yağmur suyu kanalı hattında başlatılan yenileme çalışmalarının Atatürk Caddesi güzergahı üzerinde olan bölümünde eskiyen 400’lük şebeke hattı 800’lük şebeke hattına dönüştürülerek hamam deresine bağlantısı sağlandı.

10 Ekim 2019 - 01:54

Yoğun yağış alan Rize'de olası su taşkınlarının önlenebilmesi noktasında alt yapıda onarım ve yenileme çalışmaları başlatan Rize Belediyesi, Tophane Mahallesinin yağmur suyu hattında yenileyerek eskiyen ve yetersiz kalan hattı yeni sistem kaliteli borularla daha kullanışlı hale getiriyor.

Alt yapı çalışmaları kapsamında yapılan hat değişiminde, Yeniköy Mahallesi hamam deresine bağlantısı yapılan yaklaşık 600 metrelik yağmur suyu kanal hattının, Atatürk Caddesi güzergahı boyunca Tophane Mahallesi yolu bağlantısına kadar olan 300 metrelik kısmın yenileme işlemi tamamlandı.

Eskiyen hat güzergahında kullanımda olan 400’lük borulara alternatif olarak, 800’lük borular döşenerek suyun rahat akışı sağlanıyor. Yağmur suyu hattının yanı sıra, aynı alandaki Doğalgaz hattının da yenilendiği bilgiler arasında yer alıyor.

Yeniköy Mahallesi sınırlarından başlayan ve Tophane Mahallesi girişine kadar olan kısımda tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından, üst kısımdaki araç yolunda küp taş döşeme işlemi çalışmaları başlatıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, “Tophane mahallemizin yağmur suyu hattının genişliğini iki katına çıkartarak suyun daha rahat akışını sağlıyoruz. Gerekli bir çalışma olduğu gibi, bu çalışmaları yaparken de uzun vadeli hizmet verecek kaliteli borular kullanıyoruz. Bu tür çalışmaları günü kurtarmak için değil kalıcı olarak yapmanın gayreti içerisindeyiz.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan Hemşehrilerine inanmadı, CiMER'i yalanladı
Erdoğan Hemşehrilerine inanmadı, CiMER'i yalanladı
Mehmet Ali Karaca Etimesgut Belediyespor'da
Mehmet Ali Karaca Etimesgut Belediyespor'da