Rize'de yaya geçitlerine kırmızı çizgiler çekildi

Rize Valisi Kemal Çeber, İçişleri Bakanlığının "30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz" uygulaması kapsamında yaya geçitine ilk kırmızı çizgiyi çekti.

Rize'de yaya geçitlerine kırmızı çizgiler çekildi
30 Mart 2021 - 15:48
İçişleri Bakanlığı tarafından ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' sloganıyla 2019 yılı ''Yaya Öncelikli Trafik Yılı'' olarak ilan edilmiş ve ''Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası'' hayata geçirilerek 6 Şubat 2019 tarihinde ''Devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek'' amacıyla ülke genelinde eş zamanlı etkinlikler düzenlenmişti.

Etkinlikler kapsamında bu yıl da Atatürk Caddesi Şeyh Cami önü yaya geçidinde düzenlenen programda konuşan Rize Valisi Kemal Çeber, sürücülerin yaya önceliği konusunda eskiye göre daha hassas olduğunu belirtti.

Yaya geçidinde yayalara yol veren sürücülerin sayısının her geçen gün arttığına vurgu yapan Çeber, "Bu kampanyamızın başarısını gösteriyor. Aynı zamanda bizi mutlu ediyor. Bu kurala uyan sürücülerime teşekkür ediyorum." dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmail kart
    2 ay önce
    Nereden Para kazansak Diye Ne yapacaklarını Şaşırsılar Bu işte iyi para var demekki Cezalardsn Köşeyi Döner Artık Devlet