Rize’de yeni doğan bebeklere anında Kimlik Kartı

Rize'de yeni doğan bebeklere anında Kimlik Kartı

Rize’de hizmet veren hastanelerde E-Doğum Raporu Sistemi ile yenidoğan bebeklere kimlik kartı verilmeye başlandı.

24 Nisan 2019 - 21:03

Rize İl Sağlık Müdürlüğü ülke genelinde tüm hastaneleri tescillenen ilk il olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Bugüne kadar sistem üzerinden doğum raporu ile Rize Devlet Hastanesinden 62 bebeğe, Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinden 5 bebeğe ve Kaçkar Devlet Hastanesinde 3 bebeğe yenidoğan kimlik kartları verildi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi, "Rize Devlet Hastanesi’nde ilk yenidoğan nüfus kimlik kartı 03 Nisan 2019 tarihinde Bebek Aloğlu’yla oluşturulmuştur. Hastanelerimiz Nisan ayı itibari ile yenidoğan nüfus kayıtlarını yapmaya başlamış olup ilk yenidoğan bebek Aloğlu ailesinin talebi üzerine Rize Devlet Hastanesinde tescil edilmiş ve T.C Kimlik Numarası hastanemizde oluşturulmuştur.

Böylece hastanelerimizde dünyaya gelen bebeklerin anne babaları Nüfus Müdürlüklerine gitmesine gerek kalmadan, e-Doğum Raporu bileşeni üzerinden doğum raporu ile yenidoğan kimlik kartı oluşturulabilecekler.

Anne ve babalar yenidoğan bebek için yeni kimlik kaydı oluşturulması talebinde bulunarak belirledikleri isim ile ilgililere başvuracaklar, hastanelerimizde talepler işleme alınacak ve ailelere Sağlık Bakanlığı Doğum Bildirim formu oluşturulacaktır. Böylece ailelerin Nüfus Müdürlüğüne gitmesine gerek kalmadan, yeni doğan bebeğin kimlik kartı ailenin adresine gönderilecektir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
En İyi Android Dövüş Oyunu - Shadow Fight 3
En İyi Android Dövüş Oyunu - Shadow Fight 3
Rize'nin yeni Müftüsü Naci Çakmakçı oldu
Rize'nin yeni Müftüsü Naci Çakmakçı oldu