Reklam
  • Reklam
Rize’de ’Z-Kütüphane’ açıldı

Rize'de 'Z-Kütüphane' açıldı

Milli Eğitim Bakanlığının 'Okullar Hayat Olsun' projesi kapsamında, Rize Ali Metin Kazancı Rize Lisesi'nde Z-Kütüphane açıldı.

19 Nisan 2019 - 11:59 - Güncelleme: 19 Nisan 2019 - 12:20

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, açılış töreninde yaptığı konuşmada, 34 yıl önce bu okuldan mezun olduğunu söyledi. Zamanın değiştiğini ifade eden Er, "Zamanla bilgi edinmenin maliyeti hem de hızı son derece artmaktadır. Biz istiyoruz ki toplumda okuma kültürü gelişsin." dedi.

Er, kitap ve kütüphanenin bu değişime direndiğini belirterek şöyle devam etti: "İyi ki de direniyor. Kültür politikamızın içerisindeki öğelerden biri okuma kültürünü yaygınlaştırmak. Aslında eğitim politikası kültür politikasından da bağımsız değildir. İkisinin birbirini desteklemesi gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak okuma kültürünü yaygınlaştıralım. Okuyan bir toplum haline gelelim."

"Z" diye nitelendirilen kütüphanelerin yalnız başına bir anlamı olmadığını aktaran Er, "Bunu anlamlı kılacak olan o mekanda öğrencilerin ondan yararlanmasıdır. Anneler ve babalar ve aile olarak çocuklarımıza örnek olmamız gerekir." diye konuştu.

Konuşmanın ardından açılış kurdelesini kesen Er, beraberindekilerle kütüphaneyi gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Açılışa, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, Müdür Yardımcısı Mustafa Kalender, Okul Müdürü Cemil Metoğlu, davetliler ve öğrenciler katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kurumsal firmalar için Katalog Eğitim programları
Kurumsal firmalar için Katalog Eğitim programları
Mardin Rizesporlular Derneği çocukları unutmadı
Mardin Rizesporlular Derneği çocukları unutmadı
Reklamı Geç