Rize'den İsrail'in Filistin Zulmüne ortak kınama

ASKON Rize Şube Başkanı Recep Ali Karakoyunlu, Filistin'de yaşanan insanlık dışı saldırıları kınayarak “Vicdan sahibi herkesi Filistin'de yaşanan kıyımı kınamaya davet ediyoruz” dedi.

Rize'den İsrail'in Filistin Zulmüne ortak kınama
11 Mayıs 2021 - 23:43

Rize’deki sivil toplum kuruluşları adına ortak açıklama yapan ASKON Rize Şube Başkanı Recep Ali Karakoyunlu Filistin'de yaşanan insanlık dışı saldırıları kınadı.

"21. Yüzyılın ilk çeyreğinde ve Haçlı zihniyeti içinde yürütülen saldırıların faillerini ve ortaklarını lanetliyoruz." diyen Başkan Karakoyun, "Masum Filistin halkının haklarının, Siyonist devlet tarafından yıllardır sürekli olarak ihlal edilmesi, en temel özgürlüklerinden mahrum bırakılması ve son olarak bu katliama cüret etmesi karşısında insanlığın, gür bir sesle ve topyekûn biçimde, dur dememesi kabul edilebilir bir durum değildir." ifadelerini kullandı.

Tarihin bu günleri kara bir leke olarak yazacağını ifade eden Başkan Karakoyun, "Filistin halkı meşru müdafaa hakkına sahiptir. İşgalci konumundaki İsrail ve hamisi ABD Ortadoğu’da mazlum insanlara karşı şiddet kullanmak suretiyle devlet terörü işlemişlerdir. Birleşmiş Milletler ve Lahey Uluslararası Ceza Mahkemesini göreve davet ediyor, eğer uluslararası hukuk varsa ve insanlık bir nebze vicdan sahibiyse, bu kurumların Netanyahu aleyhine derhal soruşturma açarak, gereğini yapmalarını bekliyoruz” dedi.

"Vicdan sahibi herkesi İsrail aleyhine tavır almaya, haksızlıklarını haykırmaya ve Filistin halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz." ifadelerinin kullanıldığı bildiriye; Rize Ticaret Borsası, Rize Ziraat Odası Başkanlığı, Müsiad Rize Şubesi, Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası, Pazar Ticaret ve Sanayi Odası, Rize İnşaat Mühendisleri Odası, 53 Gazeteciler Derneği, Rize Mimarlar Odası, Rize Ziraat Mühendisleri Odası, Rize Jeoloji Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Çay Sanayicileri Derneği, Merkez Muhtarları Derneği, Orman Mühendisleri Odası, Rize Şehir Plancıları Odası, Rize Memur-Sen de destek verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum