Rize İl Müftülüğü’nden Kan Bağışı kampanyası

Rize İl Müftülüğü'nden Kan Bağışı kampanyası

Rize İl Müftülüğü tarafından, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle il genelinde bağışı kampanyası düzenleniyor.

08 Ekim 2019 - 19:13

Rize Müftülüğü ve Türk Kızılay Rize Şubesi işbirliği ile düzenlenen kan bağışı kampanyası, 07-11 Ekim tarihleri arasında Memişağa Parkı Kızılay Kan Alma Birimi’nde gerçekleştirilecek.

Kampanya çerçevesinde bir açıklama yapan İl Müftü Vekili Naci Çakmakçı, İslam’ın insan sağlığına önem veren bir din olduğunu belirterek, kan vermenin hem kişinin kendi sağlığına hem de diğer insanların sağlığına olumlu manada katkı sağlayacağını ifade etti.

Kan bağışının insani olduğu kadar İslami bir görev olduğunu da belirten Çakmakçı, "Kızılay’a kan bağışı her zaman devam ediyor ancak bizler Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda ayrı bir program düzenleyerek 'Yardımseven Olmak Kanımızda Var' sloganıyla bir kampanya başlattık. Kampanyamız Memişağa Parkı Kızılay Kan Alma Birimi’nde 11 Ekim’e kadar devam edecek. Ayrıca Cuma günü Sahil Camii önünde kan bağışı aracında bağış yapılabilecek.” dedi.

Rize’nin sosyal sorumluluk projelerine her zaman sahip çıktığını belirten Çakmakçı, "Halkımızın bu anlamlı kampanyaya da destek vereceğine inanıyor ve kan verebilecek durumda olan herkesi kan bağışı yapmaya davet diyorum." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur Rizespor'un toplam borcu 45 Milyon TL
Çaykur Rizespor'un toplam borcu 45 Milyon TL
Güneysu Spor Lisesi namağlup Bölge Şampiyonu oldu
Güneysu Spor Lisesi namağlup Bölge Şampiyonu oldu