Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü yeni yerinde hizmete başladı

İçişleri Bakanlığı'nın vizyon projelerinden biri olan Konsept Nüfus Müdürlükleri kapsamında yenilenen Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Valilik Binası, zemin katta yapılan açılışla hizmete girdi. 

Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü yeni yerinde hizmete başladı
05 Ocak 2021 - 19:01

Rize İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünün açılış programına Rize Valisi Kemal Çeber, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Vali Yardımcıları Gülhani Ozan Sarı, Bayram Sağır ve Sedat Sezik, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, il Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Enes Tüfekçi ve kurum müdürleri katıldı. 

Vali Çeber, açılışta yaptığı konuşmada vatandaşlara en kaliteli hizmeti ulaşılabilecek en kolay şekilde vermeye çalıştıklarını vurgulayarak, "Türkiye genelini kapsayan bu projemizi Rize olarak en iyi şekilde hayata geçiren illerden biri olduk. Nüfus hizmetlerini elimizdeki fiziki şartlara göre yapabildiğimiz en iyi şekle getirdik. Özellikle son 20 yıldır, Türkiye’de ki kamu hizmet dönüşümünde, bu dönüşümü en çok, en hızlı şekilde ve içeriği en bol olarak yapan idarelerden birisi Nüfus İdaresidir. Hem e-hizmet hem de dijital hizmet noktasında 20 yılda 100 yıllık bir dönüşüm yaptılar." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum