Rize'nin duayen eğitimcileri unutulmadı

Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Rize’de eğitim tarihine damga vurmuş emekli öğretmenler için önemli bir etkinliğe imza attı.

Rize'nin duayen eğitimcileri unutulmadı
27 Kasım 2019 - 00:14

Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Recep Koyuncu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Rize Ziraat Çay bahçesinde eğitimcileri bir araya getirerek, kendilerine kitap seti hediye etti.

Başkan Koyuncu ayrıca İkizdere İlçesinde görev yapan 60 öğretmene 5’er adetlik kitap seti, merkeze bağlı Çaykent Beldesinde görev yapan 32 öğretmene de 5’er adetlik kitap seti olmak üzere 1270 kitap hediye etti. Altı emekli öğretmeni bir araya getiren Koyuncu kendilerine birer kitap seti hediye etti.

Etkinlikte bir araya gelen Yakup Özkan (Rize Lisesi Emekli Müdürü), Orhan Naci Ak (Emekli Halk Eğitim Müdürü), Ali Kılıç (Hasan Sağır Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü), Mehmet Demir (İstiklal İlköğretim Okulu Emekli Müdürü), Sadık Beyaz (Emekli Tarih Öğretmeni), Ali Taşpınar (Emekli Rize Lisesi Müdürü) öğretmenlik anılarını anlattılar.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Dernek Başkanı Recep Koyuncu, “Öğretmenler Günü nedeniyle ilimizde görev yapan veya emekli olmuş öğretmenlerimize dernek olarak çam sakızı çoban armağanı misali elimizden geldiğince birer armağan vermek istedik. Sadece emekli öğretmenlerimize değil, bu gün görev yapan öğretmenlerimize de kitaplar hediye ettik. Güneysu, İkizdere ve Salarha’yı pilot bölge seçerek bu bölgelerde tespit ettiğimiz öğretmenlere de kitaplar hediye ettik. Buradaki amacımız ise özellikle emekli olmuş eğitimcilerimizle bir araya gelip onları onurlandırmaktır.” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum