Rize'nin ilk film festivalinde ödüller sahiplerini buldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteği ile Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından, Rize’nin İlk Film Festivali olarak düzenlenen Ulusal 'Çay, Doğa ve Gençlik Filmleri Festivali' Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Rize'nin ilk film festivalinde ödüller sahiplerini buldu
29 Eylül 2018 - 22:41

Yönetmen Osman Sınav ve Aktör Mustafa Uzunyılmaz’ın Onur Konuğu olarak katıldıkları Ödül Töreninde Ulusal ‘Çay, Doğa ve Gençlik Filmleri Festivali’ Kısa Film Yarışması’nda dereceye giren filmlerin yönetmenlerine ödülleri verildi.

Ödül Töreninde senarist, şair, yazar merhum Ömer Lütfi Mete anısına verilen Özel Ödül, Ömer Lütfi Mete’nin oğlu aktör Ali Buhara Mete tarafından Osman Sınav’a takdim edildi. Özel Ödülü almaktan mutluluk ve gurur duyduğunu belirten Sınav, Ömer Lütfi Mete anısına yaptığı konuşma ile salondakilere duygu dolu anlar yaşattı.

‘Çay Film Festivali Onur Ödülü’ aktör Mustafa Uzunyılmaz’a takdim edildi. Kısa Film Yarışması Jüri Değerlendirmesi sonucunda Belgesel Dalı’nda iki birincilik ödülü verildi. Orhan Tekeoğlu’nun ‘Sıra Dışı İnsanlar’ ve Gökhan Öcal’ın ‘Süheyla’ isimli belgesel filmleri birincilik ödülüne layık görüldü.

Kurmaca dalında iki jüri özel ödülü verildi. Sezen Kayhan’ın ‘Elene’ kısa filmi ve Mehmet Ali Güneş’in ‘Miras’ adlı kısa filmi jüri özel ödülünü aldı. Çay Film Festivali Kısa Film Yarışması Özel Ödülleri Emirhan Pehlivan’ın ‘Beni Tanı’ kısa filmine ve Mehmet Binay’ın ‘Cevherden Öteye’ belgesel çalışmasına verildi.

Kapanış Programı ve Ödül Töreni’nde ayrıca, jüri üyelerine ve Film Festivaline destek veren kurum/kuruluşlara, sivil toplum kuruluşlarına ve festivale katkı sunan sponsorlara teşekkür plaketi takdim edildi.

Rize’nin İlk Film Festivali olarak gerçekleşen Ulusal ‘Çay, Doğa ve Gençlik Filmleri Festivali’ Pazar günü Çamlıhemşin İlçesinde il dışından gelen misafir katılımcıların için düzenlenen doğa, kültür ve tarih gezisi ile sonlandırıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum