Reklamı Geç

Rize'nin ilk internet dizisi 'Ters Yön' geliyor

Tamamı Rize'de çekilen ve bir Rize prodüksyonu olan 'TERS YÖN' isimli internet dizisi yayın hayatına başlamak için gün sayıyor.

Rize'nin ilk internet dizisi 'Ters Yön' geliyor
30 Haziran 2018 - 01:35

Rize'de hizmet veren Stüdyo Mavi imzalı yapımın yönetmenliğini Harun Mavi üstlenirken, başrollerini ise Yasin Büyük ve Kadir Ali Pekşen paylaşıyor.

Çalışmaları bir yıla yakın süredir devam eden "Ters Yön" isimli dizi ile 40 kişilik alanında deneyimli kadrosuyla daha önce Rize’de denenmemiş bir projeyi hayata geçiriliyor.

Dizide Rize’nin kültürel yapısı, gelenekleri, karadeniz insanının mertliği, sevecenliği, aşkları, hüzünleri, neşesi ve yerel konuşma ağızı gerçeğine uygun olarak anlatılacak.

Dizi Karadeniz'in incisi olan Rize'de üç amca oğlunun suç yapılanmaları ile mücadelesini ve bu mücadele sırasında yaşadıkları zorlukları anlatılıyor. Kahramanlarımız giriştikleri mücadelenin ne kadar tehlikeli ve zor olduğunun farkındadırlar ama şehrin temiz kalması için tüm tehlikeleri göze alırlar.

Dizi senaryosu ile madde bağımlılığı, getirdiği kötü sonuçları ve bu konuda neler yapılması gerektiğini bazen hüzünle, bazen mücadelenin en sertiyle anlatacak. Rize insanının neşeli halleriyle gülümseyecek ve yürek yakan aşklarıyla hüzünleneceğiz.

Yapım çalışmalarında sona yaklaşılan dizi kısa süre sonra internet ortamında yayınlanmaya başlayacak.

Youtube resmi Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCxgeXgGcK8B7B6M2lfBnvrQ

Resmi Web Sitesi: www.tersyon.com.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum