Rize’nin Milletvekilleri yeni mazbatalarını aldı

Rize'nin Milletvekilleri yeni mazbatalarını aldı

1 Kasım seçimlerinde seçilen 26. Dönem Rize Milletvekilleri düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

07 Kasım 2015 - 08:43 - Güncelleme: 27 Şubat 2019 - 00:49

Rize Adalet Sarayında gerçekleştirilen mazbata töreninde 26. Dönemde milletvekili olarak Rize’yi temsil edecek Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak, mazbatalarını İl seçim kurulu başkanı Bayram Kantık’dan aldı.

Mazbata törenine milletvekillerinin yanı sıra il başkan vekili İshak Alim, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, belediye başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Karal, mazbatasını aldıktan sonra yaptığı konuşmada, “Rize’mizi ve ülkemizi temsil etmek şereflerin en büyüğüdür. Görev süremiz boyunca arkadaşlarımızla beraber en güzel hizmetler için çalışacağımızdan şüpheniz olmasın. Rize siyasi tarihinin en yüksek desteğini bizlere sunarak ve Türkiye’de 81 il içerisinde en yüksek oy oranıyla Rize’mizi birinci yapan, bu mazbatanın gerçek sahibi aziz hemşerilerimi huzurlarınızda saygıyla selamlıyorum. Her şey güzel Rize’miz için her şey ülkemiz için.” dedi.

Hikmet Ayar ise mazbata töreninde yaptığı açıklamada, “İnşallah Mevla’m bu görevimizin hakkını vermeyi ve sorumluluğunu yerine getirmeyi bizlere nasip eder. Bu sorumluluk içerisinde hareket edeceğimizi, Rize’mizin temsilcisi olacağımızı beyan etmek istiyorum. Bu yolda yürünecek çok yolumuz, Rize için söyleyecek çok sözümüz, yapacak çok işimiz var. Milletimiz çok daha güzel hizmetlere layıktı. Bu yolda gayret edeceğimiz ifade ediyorum.” şeklinde konuştu.

Osman Aşkın Bak da, “1 Kasımda önemli bir başarı elde ettik. Bu başarı Rizeli hemşerilerimizin başarısıdır. Bu seçimde millet kazandı. Rizeli hemşerilerimiz verdikleri rekor oyla bir destan daha yazdı. Bu destanda sizlerin emeği sizlerin teri var. Hepinizi kutluyorum. Milletvekili arkadaşlarımızla beraber sizlerin temsilcisi olarak Rize’miz ve ülkemiz için hayırlı kararlara el kaldıracağız. Rizeli milletvekili olmak farklıdır, o yüzden büyük bir gurur taşıyoruz. Rize’mize en güzel hizmetleri getirmek için çalışacağız. Bizi mecliste takip edin, mecliste sizleri en iyi şekilde temsil edeceğiz.“ ifadelerini kullandı.

loading...
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti