Rize sahilinde koronavirüs kısıtlaması

Rize sahilinde koronavirüs kısıtlaması

Rize’de Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan önleyici tedbirler kapsamında sahil boyunca gezilmesi veya piknik yapılması yasaklandı.

25 Mart 2020 - 05:23

Koronavirüs (COVID-19) salgınının Rize’de yayılmasını önlemek ve etkisini en aza indirmek amacıyla Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda yeni kararlar alındı.

Alınan yeni karar kapsamında; Rize Merkez Eminettin Mahallesi (Valilik Karşısı) sahil kısmından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Kavşağına kadar olan tüm sahil bandında Bakanlıklardan gelen emirler doğrultusunda, insanların mecburiyet ihtiyaçlarını karşıladığı alanlar dışında kalan alanlarda kalabalık oluşturmamak ve buna müsaade etmemek adına bu kararın toplum sağlığı açısından alındığı öğrenildi

Ayrıca yine bu alanlarda: spor, sosyal faaliyet, piknik ve benzeri faaliyetlere kısıtlama getirildiği, belirtilen kısıtlamalara uyulmayan kişiler hakkında da Umumi Hıfzıssıhha kanunun 282. maddesi gereği 3 bin 150 TL idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de koronavirüse her geçen gün yeni vakalar ekleniyor
Rize'de koronavirüse her geçen gün yeni vakalar ekleniyor
Trabzon Web Tasarım
Trabzon Web Tasarım