Rize SMMMO’dan iş garantili Mesleki Eğitim Kursu

Rize SMMMO'dan iş garantili Mesleki Eğitim Kursu

Rize SMMMO ve İŞKUR işbirliğiyle 'Bilgisayar Destekli Muhasebe' konusunda yüzde 50 istihdam garantili mesleki eğitim kursu açılacak.

11 Eylül 2018 - 17:14

Rize Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Ali Fuat Çakmakçı, yaptığı açıklamada Rize Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile yaptıkları protokol çerçevesinde “Bilgisayar Destekli Muhasebe” konusunda işbirliği yöntemi ile %50 istihdam garantili mesleki eğitim kursu açacaklarını söyledi.

İŞKUR tarafından finanse edilecek olan eğitimin toplam 38 gün ve 304 saat süreceğini belirten Çakmakçı, "200 saati teorik eğitim bölümünden, 104 saati uygulamalı eğitim bölümünden oluşacak eğitim programı için başvurular 14 Eylül 2018 tarihine kadar Rize İşkur Müdürlüğü'ne veya İşkur web sayfasından 'Mesleki Eğitim Kursları' başlığından yapılabilecektir." dedi.

Muhasebe mesleğini tercih eden en az 16 yaşındaki gençlerin bu kursa katılması tavsiyesinde bulunan Çakmakçı, "Kursa işsiz ve öğrenci olmayan, en az lise mezunu kişiler katılabilecek olup, kursiyerlerin yüzde 50'sinin en az 4 ay süre ile istihdamı sağlanacaktır. Kurs 24 Eylül 2018 tarihinde başlayacak ve 15 Kasım 2018 tarihinde sona erecektir. Eğitimler hafta içi her gün 09.00 -17.00 saatleri arasında odamız hizmet binasındaki eğitim sınıflarında gerçekleştirilecek olup, eğitimler Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler tarafından verilecektir. Kurs sonunda yapılacak yazılı sınav sonucunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecektir." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buruk: 'Başakşehir deplasmanı puan anlamında değerli'
Buruk: 'Başakşehir deplasmanı puan anlamında değerli'
Çaykur Rizespor son dakikalarda 3 puandan oldu
Çaykur Rizespor son dakikalarda 3 puandan oldu