Rize Ticaret Borsası'ndan uzaktan eğitime tablet desteği

TOBB tarafından ülke çapında hayata geçirilen Tablet Bağış Kampanyası Kapsamında TOBB ve Rize Ticaret Borsası’nın (RTB) katkılarıyla 70 Adet Tablet ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılmak üzere Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Teslim Edildi.

Rize Ticaret Borsası'ndan uzaktan eğitime tablet desteği
24 Aralık 2020 - 16:51
Koronavirüsün (Covid–19) dünyaya yayılarak pandemiye dönüşmesi sonrasında hemen hemen bütün ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de virüsün yayılmasını kısıtlamak için yüz yüze eğitime ara vererek tüm kademelerdeki okulları kapatma kararı verilmişti.

Okulların kapatılması ile birlikte, çocukların eğitimden uzak kalmaması için online eğitim süreçleri uygulamaya başlandı. Uzaktan eğitim süreçleri çocukların öğrenme süreçlerinin kesintiye uğramamasını sağladı fakat imkanları kısıtlı öğrencilerin tableti veya bilgisayarı olmaması sebebiyle eğitime katılamadılar.

Bu kampanya çocukların eğitim hayatından kopmamalarını sağlamak amacıyla başlatıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Rize Ticaret Borsası katkısıyla alınan 70 Adet tablet Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan, Rize Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Şube Müdürü Evren Görmüş ve RTB Genel Sekreteri İsmail Kocaman’ın katılımıyla törenle teslim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum