Rize Valisi Kemal Çeber, Yaylacıları uyardı

Rize Valisi Kemal Çeber, Yaylacıları uyardı

Rize Valisi Kemal Çeber, yayladan dönüşe geçen vatandaşları, yayla evlerinde yaşam malzemeleri bırakmamaları konusunda uyardı.

26 Eylül 2019 - 19:07

Rize Valisi Kemal Çeber, yaptığı yazılı açıklamada yayla sezonunun sone ermesi ile birlikte dönüş yolculuğuna geçen vatandaşları, yayla evlerinde yaşam malzemeleri bırakmamaları konusunda uyardı.

Vali Çeber yaptığı açıklamada, terör örgütlerinin yürütülen başarılı operasyonlar sonucunda ciddi lojistik sıkıntı yaşadığını vurgulayarak, "Erzak temini konusunda çıkmaza giren terör örgütlerince kış aylarında yayla evlerinden erzak temininin önlenmesi ve hırsızlık faaliyetlerinin önüne geçilmesi açısından vatandaşlarımız evlerinde değerli eşya ve yaşam malzemeleri bırakmamaları gerekmektedir." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından imzalanan, Yayla ve Mera Güvenlik Tedbirleri konulu Genelge gereği Rize Valiliği tarafından gerekli tedbirler alındığını belirten Vali Çeber, "Kaymakamlıklarımız, Güvenlik Güçlerimiz ve muhtarlarımız bilgilendirilmiştir. Vatandaşlarımızın da bu konuda üst düzey hassasiyet göstermelerini önemle rica ederiz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan Hemşehrilerine inanmadı, CiMER'i yalanladı
Erdoğan Hemşehrilerine inanmadı, CiMER'i yalanladı
Mehmet Ali Karaca Etimesgut Belediyespor'da
Mehmet Ali Karaca Etimesgut Belediyespor'da