Rize'ye 10'u Uzman 25 Tabip Münhal Kadrosu açıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından Rize'ye Çocuk Nöroloji ve Çocuk Kardiyoloji uzmanı münhal kadrosu açıldı.

Rize'ye 10'u Uzman 25 Tabip Münhal Kadrosu açıldı
24 Şubat 2021 - 23:59
Yapılan açıklamada, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine 1 iç hastalıklar uzmanı, 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 1 gastroenteroloji uzmanı, 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 1 çocuk kardiyoloji uzmanı ve 1 çocuk nöroloji uzmanı, Rize Devlet Hastanesine 1 tıbbi patoloji uzmanı ile 1 enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı, Kaçkar Devlet Hastanesine ise 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı ile ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı kadrosu açıldı.

Rize’ye 10 uzman tabibin yanı sıra Kaçkar Devlet Hastanesine 5 tabip, Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesine 5 tabip, Fındıklı Devlet Hastanesine 2 tabip ile Merkez Toplum Sağlığı Merkezine 1 tabip, İkizdere Hakkı Emine Ekşi İlçe Devlet Hastanesi 1 tabip ve Kalkandere Şaban Cengiz İlçe Devlet Hastanesine 1 tabip olmak üzere toplam da 15 tabip kadrosu açıldı.

97. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ile boş kadrolara yapılacak tercihler sonucunda ataması yapılacak olan hekimlerin, Mart ayı içerisinde Rize’ye gelerek göreve başlayacakları belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum