Reklamı Geç
Rizeli engelli sporcular Yüzme Şampiyonası yolcusu

Rizeli engelli sporcular Yüzme Şampiyonası yolcusu

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sportif faaliyetlerine devam eden engelli sporcular Aksaray’da düzenlenecek olan Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonasına katılmak üzere yola çıktılar.

23 Ocak 2019 - 20:19

Rize Gençlik Merkezi önünden yola çıkan sporcuları Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Spor Şube Müdürü Cafer Küçükmustafa, Rize Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Bülent Alan ve sporcu aileleri uğurladılar.

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik “Hepimiz birer engelli adayıyız. Önceden insanlarımız, evinde engelli bir birey varken bazen onu saklıyor, evde tutuyordu. Aileler evlatlarını spor aktivitelerine götürmeyle ilgili yeterli tesis, araç ve destek, teşvik bulamamaktaydı. Devletimiz ve hükümetimizin engellilere yönelik proje ve destekleri ile artık engelli bireylerimiz tesislerimizden ve imkanlarımızdan sonuna kadar yararlanabilmektedir." dedi.

Hayatla ilişkisini belli sınırda tutan vatandaşların, bir anda sporun gücüyle hayata entegre olabildiklerini söyleyen Çelik, "Hayata bağlanmak için pek çok neden var ama bunların en güçlü sosyal olgusu spordur. Engelsiz bir Rize için, engelsiz bir gençlik için, engelsiz bir spor için Rize adına sporcularımıza her türlü desteği vermekteyiz. Aksaray ilinde yapılacak olan yarışmada sporcularımız inanıyorum ki güzel sonuçlar alacaklardır. 15 kulüpten 250 sporcunun katılım sağlanması beklenen yarışmada Rizeli sporcular bütün becerilerini ortaya koyacaklardır. Bunun örneğini bir önceki yarışmalarda gördük sporcularımız bir çok madalya ili Rize ilini en iyi şekilde temsil ettiler. İl Müdürlüğümüz olarak Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata adapte olabilmeleri için karşılaştıkları olumsuzlukları ortadan kaldırma gayreti içerisindeyiz. Onları hiç bir zaman yalnız bırakmayan başta ailelerine antrenörlerine teşekkür ediyorum ve tüm sporcularımıza başarılar diliyorum“ dedi.

Şampiyona 25-27 Ocak 2019 tarihleri arasında Aksaray ilinde yapılacak.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇAYKUR 7 ayda satışlarını yüzde 27 artırdı
ÇAYKUR 7 ayda satışlarını yüzde 27 artırdı
SOLOTÜRK Rize semalarında gösteri yaptı
SOLOTÜRK Rize semalarında gösteri yaptı