Rizeli isim CHP Parti Meclisine girdi

CHP Olağan Kurultayında Rizeli Prof. Dr. Yüksel Taşkın, Bilim-kültür-sanat biriminden CHP’nin parti meclisine seçildi.

Rizeli isim CHP Parti Meclisine girdi
27 Temmuz 2020 - 17:03

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı olan Rize'nin Pazar ilçesinden Prof. Dr. Yüksel Taşkın, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 80 kişilik listesinde yer alarak ilk kez Parti Meclisine girdi.

Prof. Dr. Yüksel Taşkın Kimdir?

Akademisyen, yazar Yüksel Taşkın 1972 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Rize İli Pazar İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Yüksel Taşkın aynı bölümde Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamlamıştır. 2002 senesinden sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile akademik çalışmalarını sürdüren Yüksel Taşkın 2009 yılında Doçent olmuştur. Daha sonra New York Üniversitesi’nde, Hollanda Modern Dünya’da İslam Çalışmaları Uluslararası Enstitüsü’nde, Amerika Northwestern Üniversitesi ve Buffett Uluslararası ve Karşılaştırmalı Araştırmalar Merkezi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Bugüne kadar Siyaset & Kavramlar, Kurumlar, Süreçler, Milliyetçi Muhafazakâr Entelijansiya / Anti-Komünizmden Küreselleşme Karşıtlığına, AKP Devri & Türkiye Siyaseti, İslamcılık, Arap Baharı, Siyaseti Anlamak ve Anlamlandırmak, Sosyal Demokrasi ve Din isimli kitaplara imzasını atmıştır.

En son Marmara Üniversitesi Siyasi Tarih Anabilim Dalı Başkanlığı görevinde iken KHK kararı ile Prof.Dr. Yüksel Taşkın, ihraç edilen 330 akademisyen arasında yer almıştır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum