Rizeli Kaymakam için suç duyurusu yapıldı

Rizeli Kaymakam için suç duyurusu yapıldı

Şırnak’ta HDP Milletvekili Ferhat Encü, Havalimanı VIP salonunda karşılaştığı ve tartıştıkları Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe hakkında tehdit ve hakaret suçlaması ile suç duyurusunda bulundu.

17 Kasım 2015 - 02:48 - Güncelleme: 27 Şubat 2019 - 00:20

HDP Milletvekili Ferhat Encü’nün avukatları aracılığı ile Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen suç duyurusu dilekçesinde, Encü’nün 15 Kasım pazar günü Ankara’ya gitmek için Şerafettin Elçi Havalimanı VIP salonunda beklediği sırada Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Gündepe’nin yanında silahlı polisler ile salona geldiği belirtilerek, “Kaymakam Kadir Güntepe, polislerle birlikte müvekkilimizin yanına gelerek ‘Dışarı çıkalım, görüşelim’ şeklinde bir talepte bulunmuştur. Müvekkilimiz şahsın Kaymakam olduğunu fark edince ayağa kalkıp dışarı çıkmak üzere koridora yönelmiştir. Ancak Kaymakam Kadir Güntepe müvekkilimize ‘Terbiyesiz’ şeklinde hakaretlerde bulunmuş, ‘Seninle görüşeceğiz’ şeklinde tehditlerde bulunmuş ve fiziki bir şekilde fiziki bir saldırıya teşebbüs etmiştir. Bunun üzerine oradaki görevliler Kaymakamı oradan uzaklaştırmaya çalışmıştır. Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, yanında ellerinde silahlarla gezen polislerle birlikte adeta VIP Salonu’nu basarak müvekkilimiz sayın Ferhat Encü’ye ‘Terbiyesiz. Görüşeceğiz seninle’ şeklinde ifadeler kullanarak TCK uyarınca hakaret ve tehdit suçlarını işlemiştir. Ayrıca Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe fiziki saldırıya teşebbüs etmiştir. Şırnak ilinin büyük çoğunluğunun oyuyla seçilmiş olan müvekkilimize bu şekilde hakaret edilmesi, tehdit edilmesi ve güvenlik güçlerinin gücünden faydalanılmaya çalışılması aslında halkın iradesinin ve seçiminin yok sayılmasıdır.” ifadeleri yer alırken Kaymakam Kadir Güntepe ve yanında bulunan güvenlik güçleri hakkında soruşturma başlatılması ve TCK uyarınca cezalandırılmaları istendi.

HDP’li Encü ve Kaymakam Güntepe daha önce PKK’lılar tarafından Beytüşşebap’a düzenlenen saldırıdan sonra sosyal medyada birbirlerine yonelik ağır sözler kullanmıştı.

loading...
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti