Rizeli öğrenciler Spor’la büyüyor

Rizeli öğrenciler Spor’la büyüyor

Rize Valiliği, Rize Belediyesi, Rize İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında geçen yıl uygulanmaya koyulan 'Spor’la Büyüyorum' Projesi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında da tüm hızıyla devam ediyor.

28 Kasım 2018 - 13:56

Rize’de İlköğretim ve Ortaöğretim okullarında eğitim öğretimine devam eden öğrencilerin sağlıklı, özgüveni yüksek, sosyal ve disiplinli olmaları aynı zamanda küçük yaşlarda spor kültürü ile tanışarak sporu bir yaşam felsefesi haline getirmelerini amaçlayan proje doğrultusunda 12 okuldan 2. ve 5. sınıflarda eğitim gören 980 öğrenci Fiziksel Etkinlik derslerinde okullarından Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor salonlarına taşınarak alanlarında uzman antrenörler eşliğinde belirlenmiş 9 spor branşında 1 yıl boyunca sportif etkinliklerde bulunacaklar.

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik açıklamasında “Rize Valiliğimiz Himayelerinde ve Rize Belediyesi, Rize İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında ilkini geçen yıl başlattığımız proje kapsamında 1035 öğrenci eğitim almıştı. Bu yıl da 12 okuldan 2. ve 5. sınıflarda eğitim gören 980 öğrenci 2018-2019 eğitim öğretim döneminde Basketbol, Cimnastik, Dağcılık, Güreş, Judo, Hentbol, Taekvondo, Karate ve Masa tenisi branşlarında uzman antrenörler eşliğinde doğru yöntem, teknikler ve doğru araç gereç ile sporun temel unsurları öğretilerek, projemizde çocuklarımız hem öğrenmenin keyfini yaşıyorlar aynı zamanda spor kültürünü benimseyerek sporu devamlılık haline getiriyorlar. Buda projenin amacına ulaştığını gösteriyor.” dedi

"Spor’la Büyüyorum" projesi 2018-2019 eğitim öğretim döneminde Ardeşen-Pazar ilçelerinde de uygulanması için gerekli çalışmalar tamamlanarak projeye start verilmesi amaçlanıyor.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ardeşen'de trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
Ardeşen'de trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
Rize, Kanser taramalarında Türkiye 2. ve 3.'sü oldu
Rize, Kanser taramalarında Türkiye 2. ve 3.'sü oldu