Rizespor'un eski altyapı futbolcusu koronavirüs tedavisi görüyor

Çaykur Rizespor’un 21 yaşındaki eski altyapı oyuncusu, annesiyle birlikte koronavirüs teşhisiyle hastanede tedavi görüyor.

Rizespor'un eski altyapı futbolcusu koronavirüs tedavisi görüyor
16 Nisan 2020 - 17:51

Çaykur Rizespor altyapısında 2011 yılında futbola başlayan ve 3 sezonda 52 kez Yeşil-Mavili formayı giyen 21 yaşındaki Erdoğan Aydın, RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde korona virüs tedavisi görüyor. Aydın’ın annesi de korona virüs teşhisi ile Rize Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor.

Aydın’ın geçen hafta solunum rahatsızlığı nedeniyle büyükbabası Hüseyin Aydın (73) RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Koronavirüs testi pozitif çıkması üzerine Erdoğan Aydın’a ve annesine de test yapılınca onların da sonuçları pozitif çıktı. Yoğun bakımda bir hafta tedavi gören büyükbaba Hüseyin Aydın hayatını kaybetti. Erdoğan Aydın ve annesinin tedavileri ise devam ediyor.

En son 2013-2014 futbol sezonunda Bölgesel Gelişim U15 Liginde Yeşil-Mavili formayı giyen ve yaşadığı rahatsızlık sonucu böbrek yetmezliği tespit edilmesi üzerine futbolu bırakmak zorunda kalan Erdoğan Aydın, yaklaşık 6 yıldır haftada 3 gün diyaliz tedavisi görerek yaşamını sürdürüyor.

Babasını da yıllar önce kaybeden ve büyükbabası, annesi ve kızkardeşiyle birlikte yaşayan Erdoğan Aydın, rahatsızlığı nedeniyle çalışamazken, büyükbabasının da hayatını kaybetmesi üzerine annesi ve kızkardeşiyle birlikte yaşamını sürdürecek.

Editor:  Rize Haberleri

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ünal
  1 ay önce
  Allahın izniyle tez zamanda sağlıklarına kavuşurlar inşallah çok efendi ve saygılı bir kardeşimizdir dualarınızı eksik etmeyin .
 • CENGİZ UÇAK
  1 ay önce
  Allahım tez zamanda şifalarını verir inşallah.