Reklam

RTEÜ 15. Kuruluş Yılını kutladı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin (RTEÜ) kuruluşunun 15. yıl dönümü dolayısıyla kutlama töreni gerçekleştirildi.

RTEÜ 15. Kuruluş Yılını kutladı
18 Mart 2021 - 18:13

RTEÜ Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen “15. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Töreni” programında, 2020 yılında yapmış oldukları çalışmalarla Akademik Teşvik Uygulamasında en yüksek puan alan üç öğretim üyesine belge töreni ve RTEÜ’nün değişik fakülte ve yüksekokullarında görev yapan Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi olmaya hak kazanmış olan öğretim üyelerine cübbe giyme töreni yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törende bir konuşma yapan, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, “Üniversite olarak biz bu kısa zaman içerisinde eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme alt yapısından akademik kadro ve kurumsallaşmaya, akademik performans ve başarıya varıncaya kadar birçok alanda bütün paydaşlarımızın gurur duyacağı bir gelişme gösterdik ve örnek alınan bir üniversite haline geldik. Bundan sonraki hedefimiz ise geldiğimiz bu noktayı ve gösterdiğimiz başarıyı sürdürülebilir kılmak ve üzerine yeni başarılar ekleyerek geleceğe daha sağlam adımlarla yürümektir.” dedi.

2020 yılı içerisinde Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi olan öğretim üyeleri ile yapmış oldukları çalışmalar neticesinde ödül almaya hak kazanan öğretim üyelerini tebrik eden Rektör Karaman’ın konuşmasının ardından 2020 yılında Akademik Teşvik Uygulamasından en yüksek puan alan üç öğretim üyesine başarı belgeleri takdim edilerek Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan öğretim üyeleri için Cübbe Giyme Töreni gerçekleştirildi.

Törene, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Bilgin, Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, Prof. Dr. Adnan Yılmaz, Genel Sekreter Yardımcıları İbrahim Avcı, Sait Yaşıyan ve dekanlar katıldı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum