RTEÜ Diş Hekimliği Fakültesi yeni binasında hizmete başladı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, yeni hizmet binasına taşınarak hasta kabülüne başladı.

RTEÜ Diş Hekimliği Fakültesi yeni binasında hizmete başladı
27 Nisan 2021 - 10:44

21 Ekim 2017 tarihinde temelini atılan RTEÜ'nün Diş Hekimliği Fakültesi tamamlanarak 26 Nisan 2021 Pazartesi günü itibariyle yeni binasında hasta kabulüne başladı.

Yeni hizmet binasıyla ilgili açıklama yapan RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman konuşmasında; “Aynı anda 175 kişinin diş tedavisi olabileceği Diş Hekimliği Fakültesi binamızın pandemi şartlarına ve dünyanın her tarafında hissedilen bir takım ekonomik sorunlara rağmen üç buçuk yıl gibi bir zaman içerisinde tamamlanmış olması çok önemli bir başarıdır." dedi.

Diş Hekimliği Fakültesinin Sağlık Bakanlığı’nın kalite standartlarına ve pandemi kurallarına göre tasarlandığını belirten Rektör Karaman, "Her hasta kendine ait özel bölümde diş tedavisini olacak ve tedavi esnasında hastalar birbirlerini görmeyecekler. Ayrıca hastanın bulunduğu bölmenin havalandırması da kendine özel şekilde planlanmıştır. Günümüzün en modern cihazları ile donatılmış olan Fakültede eğitim-öğretim ile sağlık hizmeti sunumu birlikte verilecektir.” dedi.

25 bin metre kare kapalı alana sahip ve eğitim bloğu, idari kısım ile hastane kısmı olmak üzere üç bölümden oluşan Diş Hekimliği Fakültesi Binasının, eğitim bloğunda 5 adet amfi, öğrenci işleri, toplantı salonu, kütüphane, bilgisayar salonu, 2 adet preklinik laboratuvarı ve 1 adet fantom laboratuvarı, öğrenci yemekhanesi, kantin ve öğrenciler için sosyal alanlar bulunurken, idari kısımda Dekanlık, öğretim elemanları ve idari personel için 80 adet ofis, toplantı salonları, personel yemekhanesi, kapalı ve açık otopark, bay ve bayan mescit bulunuyor. Hastane bloğunda ise; ağız diş ve çene radyolojisi, ağız diş ve çene cerrahisi, endodonti, çocuk diş hekimliği, ortodonti, periodontoloji, protetik diş tedavisi ve restoratif diş tedavisi anabilim dallarına ait klinikler, öğrencilerin eğitimlerini bütünleştirecekleri multidisipliner klinik, 8 adet toplantı salonu, 3 adet ameliyathane, endoskopik-mikroskobik işlemlerin yapılacağı 1 adet klinik ve yataklı ünite ile tomografi, mr, ultrasyon ve röntgen odaları yer alıyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum