RTEÜ Tıp Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda kutlama programı ve Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi.

RTEÜ Tıp Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini giydi
15 Mart 2019 - 19:59

Programa, Rektör Prof. Dr. Hüseyin karaman, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Bilgin, Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, Prof. Dr. Adnan Yılmaz, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan Er, dekanlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan programda Tıp Fakültesi öğrenci temsilcisi İsmail Kurt ve ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Şatıroğlu birer konuşma gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman yaptığı konuşmada, öncelikle başta hekimler olmak üzere hemşirelerin, ebelerin ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

RTEÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde son yıllarda hem teknik donanım anlamında, hem de hizmet kalitesi anlamında önemli işler yapıldığını belirten Rektör Karaman, “Üniversitemiz Tıp Fakültesinde bu gün itibariyle 16 Profesör, 28 Doçent ve 87 Doktor Öğretim Üyesi olmak üzere toplam 131 öğretim üyesi ve 133 Araştırma Görevlisi ile birlikte toplam 267 hekim ve 673 öğrenci bulunmaktadır. Eğitim Araştırma Hastanemizde, 2018 yılında bir milyon 97 bin hastaya sağlık hizmeti verilmiştir. Artık insanlarımız tedavi olmak için Ankara ve İstanbul’a gitmek zorunda kalmıyorlar. Birçok alanda bölgenin ve ülkenin önemli referans merkezlerinden birisi durumundayız. Eğitim Araştırma Hastanemiz sadece ilimize değil, başta yakın komşularımız Artvin, Erzurum ve Trabzon olmak üzere, hemen yanı başımızda olan Gürcistan’a bile hizmet etmektedir.” dedi.

Beyaz Önlük Giyme Törenine geçilmeden önce yapmış olduğu katkılardan dolayı Ay Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Birinci'ye Rektör Karaman tarafından plaket takdim edildi.

Öğrencilere önlüklerini Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Yilmaz, Prof. Dr. Ali Bilgin, Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Şatiroğlu, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş, RTEÜ Genel Sekreteri Adnan Er, Rize-Artvin Tabip Odası Başkanı Dr. Turgay Hasanoğlu, RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Demiral, dekanlar ve akademisyenler giydirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum