RTSO’da "İstihdam Seferberliği" toplantısı

RTSO'da "İstihdam Seferberliği" toplantısı

Rize Ticaret ve sanayi odasında “Çalışma hayatında milli istihdam seferberliği” konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

23 Şubat 2017 - 00:59 - Güncelleme: 20 Mart 2019 - 01:03

Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ında katıldığı toplantıya, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, İŞKUR Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, SGK Rize İl Müdürü Mustafa Bakırcı ile Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve işverenler katıldı.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından startı verilen bu düzenleme ile Devlet, istihdamı gerçekleştiren kuruluşa önemli destek sağlayacak. İstihdamda 1.404 TL asgari ücret üzerindeki SGK primi, vergi ve İşsizlik Fonu ödemesini devlet karşılayacak. Böylece firma çalışan sayısı dışında yeni bir istihdam sağladığında, işçi için ödenecek 773 TL’lik vergi ve diğer giderleri devlet karşılamış olacak.

Toplantıda Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ticaret Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından startı verilen bu düzenleme ile istihdama yönelik konuşmalarını yaparak, istihdamı gerçekleştirecek olan kuruluş temsilcileri ve işadamlarının sorularını cevapladılar.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Çorumspor 2. Lig'e yükseldi
Yeni Çorumspor 2. Lig'e yükseldi
Taraftarımızdan bu maçı alamadığımız için özür diliyoruz
Taraftarımızdan bu maçı alamadığımız için özür diliyoruz