Saadet Partisi gelecekte başa gelecek partilerden olacak

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş, partilerinin son seçimlerde Rize'de yüzde 5 gibi yüksek bir oranda oy almasının önemli olduğunu söyledi.

Saadet Partisi gelecekte başa gelecek partilerden olacak
19 Ekim 2020 - 16:31

Saadet Partisi Rize 7. İl Olağan Kongresi için Rize’ye gelen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş, Tv53 kanalında Turgay Ayhan'ın sunduğu "Bir Başka Konu" programına konuk oldu.

Saadet Partisi'nin ülke genelinde yaklaşık 50 kongrelerinin kaldığını ve bu kongreleri yapmaya başladıklarını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Güneş: “Rizemizde yapılan kongrede mevcut başkanımız Avukat Muhammet Kaçar tekrar güven tazeledi. Kadrosunu takviye etti. Önümüzde bir seçim var, bu erken seçimde olabilir normal seçim de olabilir. Bunun için bir hazırlık yapıldı. Rize gibi güçlü siyasilerin çıktığı, çıkması da muhtemel olan bir yerde Saadet Partisi'nin son seçimde yüzde 5 gibi bize göre bugünkü şartlarda yüksek bir oy alması önemlidir. Bu da demektir ki Saadet Partisi gelecekte başa gelecek partilerden olacaktır. Kongredeki atmosferde de çok rahatlıkla gördük ki istekli bir kalabalık vardı.” dedi.

Gazeteci Turgay Ayhan’ın "Saadet Partisinde gençleşmeye ihtiyaç var mı?" sorusuna cevap veren Güneş: “Ben şu kadarını söyleyeyim, bu da bir Atasözüdür, öyle zannediyorum ki Rize’de de söyleni; Eskisi olmayanın yenisi olmaz. Mutlaka bir eskimiz olacak ki o eskiye göre bir yeniniz olsun. Keşke Temel abimizin tecrübesinde, bilgisinde, kapasitesinde bizim 10 tane daha Temel Abimiz olsaydı. Keşke bizim Temel abimiz gibi her partinin Temel ağabeyleri olsaydı. Bu çok önemli. Gençlerin kanı kaynıyor, yaşı ilerlemiş olanların da hareketleri zayıflıyor. Eğer siz bunun ikisini bir araya getirirseniz ortaya çok güzel şeyler çıkar. Ama o yaşlı tecrübelilerin, tecrübelerini gençlerin hareketliliği ile bir araya getirebilirseniz, hem hızlı hareket eder hem de doğru karar verirsiniz. Temel abiyi eleştirenler yaşından dolayı eleştiriyorsa eyvallah. Ama şuanda dinçliği, sıhhati çok iyi siyasi tecrübe olarak da bizlerin önünü açıyor.“ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum