Reklamı Geç

Saadet Partisi, Rize'de Belediye Başkan adaylarını tanıttı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 'Türkiye'de seçime tek başına giren sadece Saadet Partisidir. Biz ittifak yapmadık. Biz milletimizle ittifak yaptık.' dedi.

Saadet Partisi, Rize'de Belediye Başkan adaylarını tanıttı
17 Şubat 2019 - 18:26

Karamollaoğlu, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Rize Belediye Başkan adaylarının Muhammet Kaçar olduğunu açıkladı. 

Karamollaoğlu, adayların ses getiren isimler olduğunu belirterek, seçimde en büyük görevin gençlere ve kadınlara düşeceğini söyledi.

Saadet Partisinin yükselişte olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, "Oyumuz artıyor. Oylarımızda patlama olacak. Anketler bunu gösteriyor. Anketlerde oyumuz arttığı için oklarını bizim üzerimize doğrultuyorlar." diye konuştu. 

Karamollaoğlu, zor bir süreçten geçen belediye yönetimlerinin, tekrar "milli görüş" ruhuyla rayına oturacaklarını savunarak, şöyle devam etti: "Türkiye'de seçime tek başına giren sadece Saadet Partisidir. Biz ittifak yapmadık. Biz milletimizle ittifak yaptık. Biz aday seçerken 'Dürüst başkan, dürüst yönetim' diyoruz. Adaylarımızı bu kriterlerle seçtik. Bütün belediye başkan adaylarımız oy artırmak için değil, seçimi kazanmak için yarışacak."

Kimseye saldırarak siyaset yapmadıklarını kaydeden Karamollaoğlu, "Kimseyi rencide edecek kelimeler kullanmıyoruz. Seçimleri kazanmak için vatandaşlara dokunmak gerekiyor. Herkese ulaşmak gerekiyor. Bu seçimlerin ne kadar önemli olduğunu herkese anlatacağız." ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Saadet Partisinin il ve ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Saadet Partisi’nin Rize’nin ilçe ve beldelerindeki belediye başkan adayları şöyle:

Rize Belediye Başkan Adayı: Av. Muhammet Kaçar

Ardeşen: Sait Eksilmez

Fındıklı: Onur Öztürk

Güneysu: Vahdet Erdoğan

İkizdere: İlyas Taşkın

İyidere: Mustafa Aydın Kartal

Kalkandere: Mehmet Özdemir

Pazar: Hasan Taşkın

Çamlıhemşin: İbrahim Döne

Çayeli: Hamza Yılancı

Derepazarı: Beytullah Yılmaz

Hemşin: Abdülkadir Çelik

Kendirli: Salih Uzun

Tunca: Kadir Terbıyık

Madenli: Cevdet Sarı

Büyükköy: Mehmet Ali Aydede

Muradiye: Lütfü Koç

Salarha: Fatih Sultan Çolak

YORUMLAR

  • 0 Yorum