Sumudica: Bu takım için yapabileceğim fazla bir şey yok

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Sumudica, Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamada, takım için bütün hocalık yeteneklerini uyguladığını ama artık bu takım için yapabileceği fazla bir şeyin olmadığını söyledi.

Sumudica: Bu takım için yapabileceğim fazla bir şey yok
27 Şubat 2021 - 19:11
Süper Lig'in 27. Hafta karşılaşmasında sahasında Demir Grup Sivasspor ile golsüz berabere kalan Çaykur Rizespor'da Teknik Direktör Marius Sumudica maçın ardından yayıncı kuruluşa sitem dolu açıklamalarda bulundu.

Bu takım için elinden gelen tüm hocalık yeteneklerini kullandığını ama yapabileceği fazla birşeyin de kalmadığını belirten Sumudica, takımın başına yarın Mourinho gibi bir teknik direktör bile gelse başarılı olabileceğini düşünmediğini söyledi.

Remy ve Boldrin gibi oyuncuların eksikliklerini hissettiklerini söyleyen Sumudica, “Bazen hoca hatalı olabiliyor ama bir soru sormak istiyorum. Thomas, Ünal Karaman, İsmail Kartal ve diğer giden hocalarla Sumudica iyi hoca değil. Peki bu takıma hangi hoca gelmesi lazım? 80 dakika 11’e 10 oynadık ama bir tane şut çekemedik. Bu bir video game oyunu değil. Benim elimde joystick yok, oyunu kontrol etmiyorum. Rakip 10 kişi olunca kapandı ve oyuncularım için de kolay değildi bu. 11’e 11 olsa belki daha kolay olurdu bizim için. Ama rakip bütün oyuncularıyla kapanmayı tercih etti. Onlar için de kolay değil, bir kişi eksik oynuyorlar. Bizim için de oyunu açmak zor oldu. Benim elimden gelen bunlar, bu takım için yapabileceğim fazla bir şey yok. Ben bütün hocalık yeteneklerimi takım üstünde uyguladım." dedi.

Bu takıma Mourinho'da gelse başarılı olamaz

Çalışmak için her gün 3-4 saat önceden tesislere geldiğini belirten Sumudica, "Her gün bütün maç analizlerini yapıp oyuncularıma gösterdim. Ben futbol için çalışıyorum, herkes futbol için çalışıyor ve onlar da benim gibi ailelerinden uzaklar. Kayseri’de ve Gaziantep’te iyi sonuçlar aldığımı düşünüyorum ama burada yapamadım. Eğer oyuncularım, yönetim, taraftar benle mutlu değilse kontratım var oturur konuşuruz. Ama yarın buraya Mourinho’da gelse başarılı olacağını düşünmüyorum. Bir tane driplink yapamadık, bir tane kaleye şutumuz yok. Bunları ben çalışmayacağım. Son dakikalarda bir faul kazanmışız arkadaşımız geriye oynuyor. Bence bu hocalık bir durum değil. İçki içmiyorum, kötü alışkanlıklarım yok. Akşamları futboldan başka bir şey düşünmüyorum. Sadece futbolcu düşünüyorum. Futbolla yatıp kalkıyorum. Ben aynı Sumudica’yım. Gaziantep’teki ve Kayseri’deki Sumudica’yım ama maalesef olmuyor." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum