Terhisine 10 gün kalan Rizeli, askerliğin uzamasına isyan etti

Sosyal paylaşım sitelerinde dolaşan videoda, terhisine 10 gün kalan Rizeli asker, askerliğin 1 ay daha uzamasına isyan etti.

Terhisine 10 gün kalan Rizeli, askerliğin uzamasına isyan etti
16 Nisan 2020 - 09:32 - Güncelleme: 16 Nisan 2020 - 11:45

Koronavirüs nedeniyle Nisan ayında asker alımı yapılmaması ve 2019 yılı Kasım ayında askere giden erlerin ise terhislerinin bir ay daha uzatılmasına karar verilmişti.

Sosyal paylaşım sitelerinde dolaşan bir videoda Rize'nin Güneysu ilçesinden olduğunu söyleyen asker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, terhisine 10 gün kalırken askerliğinin 1 ay daha uzatılmasına isyan etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenmek amacıyla video çeken genç, "10 gün kalmış teskeremize, 10 gün sonra evimize gideceğiz, askerliği uzatıyorsunuz. Burada evlisi var, çoluğu, çocuğu olan var. Ben Güneysuluyum. Rize'ye her geldiğinizde ben sizi gelip görüyorum. Biz şimdi ne yapacağız. Burada ranzaları görüyorsunuz. Bu kadar yakınlıkta yatıyoruz. Yani biz burada hastalıktan korunacağız da dışarıda mı korunamayacağız. Burası mı bizim için en ideal yer? Biz burada kalınca ne olacağız, kurtulmuş mu olacağız Başkanım. Biz bavulumuzu hazırlamıştık evimize gidecektik, şimdi askerlik uzadı. Nasıl olacak Başkanım?" ifadelerini kullandı.

Editor:  Rize Haberleri

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ali Uzun
  1 ay önce
  Orası asker ocağı..Dingonun ahırı değil...
 • Kemal yazıco
  1 ay önce
  Ne olmuş 1 ay faha fazla askerlik yapacakmış deden 4 sene baban 18 ay yaptı sen 6 aya mırın kırın ediyorsun.