Türk Eğitim-Sen Rize'den Cumhurbaşkanı'na mektup

Türk Eğitim-Sen Rize Şubesi tarafından eğitim çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek, şiddetin önlenmesi ve caydırıcı müeyyidelerin getirilmesi amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderildi.

Türk Eğitim-Sen Rize'den Cumhurbaşkanı'na mektup
20 Kasım 2019 - 00:05

Türk Eğitim-Sen tarafından, eğitim çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek, şiddetin önlenmesi ve caydırıcı müeyyidelerin getirilmesi amacıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 81 ilden 81 mektup gönderildi.

Türk Eğitim-Sen Rize Şubesi de bu eylem kararı kapsamında Rize PTT Şubesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup gönderdi.

Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Şube Başkanı Murat Köseoğlu, Türk Eğitim-Sen'in eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek amacıyla kanun teklifi hazırladığı ve bu teklifi TBMM’ye taşıdığını hatırlatarak, "Kanun teklifinin TBMM’de bulunan tüm partilerin mutabakatıyla en kısa sürede hayata geçirilmesini bekliyoruz. Ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde eğitim çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanı’na 81 ilden 81 mektup gönderme eylemi kapsamında biz de Rize’den katılıyoruz ve diliyoruz ki, bundan sonra eğitim çalışanlarına yönelik şiddet uygulayanlar gereken müeyyideyle muhatap olurlar ve yapanın yanına kar kalmaz.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum