Umre müracaatları büyük indirimle başladı

Umre müracaatları büyük indirimle başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019-2020 yılı Umre müracaatları 23 Ağustos 2019 Cuma günü itibarı ile başladı.

27 Ağustos 2019 - 12:01

Rize İl Müftü Vekili Naci Çakmakçı, 2019-2020 yılı Umre müracaatlarının 23 Ağustos tarihi itibari ile başladığını belirterek, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Umre sezonunun ilk üç ayında geçerli olmak üzere fiyatlarda büyük indirim yapıldığını söyledi.

İndirimin 3 ay olarak planlandığını söyleyen Çakmakçı, 3 ayın sonunda sakin dönemin geçmiş olacağını ve tüm dünyadan insanların umre için Kutsal topraklara akın edeceğini, dolayısıyla bu durumun umre fiyatlarını bir miktar yükseltebileceğini ifade ederek imkânı olanların bu süreyi iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Kutsal beldeleri ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için 7-11-14-15-20-25 günlük, karne tatilinde ise öğretmen ve öğrencilere yönelik 8 günlük umre programlarının bulunduğunu bildiren Çakmakçı, Umreye gitmek isteyen vatandaşların tur programlarından kendine uygun olanı belirledikten sonra o tura ait banka tur kodu ücretini anlaşmalı bankalardan birine yatırdıktan sonra müftülüklere müracaat ederek umre kayıtlarını yaptırabileceklerini söyledi.

Çakmakçı ayrıca önümüzdeki günlerde Üniversite öğrencilerine yönelik 6 günlük, Kudüs bağlantılı 16 günlük Umre programlarının da planlanarak açıklanacağını bildirdi.

Çakmakçı, ilk umre kafilesinin 15 Eylül’de kutsal topraklara hareket edeceğini ve umreye kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların Rize İl ve İlçe Müftülüklerine müracaat ederek başvurularını yapabileceklerini söyledi.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de genç avukatlar mesleğe adımlarını attı
Rize'de genç avukatlar mesleğe adımlarını attı
Fındıklı'da sigara ve alkol kaçakçılarına darbe
Fındıklı'da sigara ve alkol kaçakçılarına darbe