Ustaoğlu'ndan Dünya Satranç Günü mesajı

Dünya satranç günü dolayısıyla Türkiye Satranç Federasyonu Rize İl Temsilcisi Ersoy Ustaoğlu bir mesaj yayınladı.

Ustaoğlu'ndan Dünya Satranç Günü mesajı
20 Temmuz 2018 - 19:43

Satranç Rize İl Temsilcisi Ersoy Ustaoğlu mesajında şunları belirtti; "20 Temmuz günü UNESCO tarafından 20 Temmuz 1966 yılında Dünya Satranç Günü olarak ilan edilmiştir. Bu yıl Dünya Satranç Günü’nün 52. yıl dönümünü kutluyoruz.

Dünya üzerinde yaşayan insanları din, dil, ırk, cinsiyet ve yaş gözetmeksizin birleştiren ve kendisine adanmış özel bir dünya kutlama günü olan tek spor branşı olan satrancın ilimizde, ülkemizde ve dünyada daha çok yaygınlaşmasını diliyor, tüm ailemizin Dünya Satranç Günü'nü kutluyorum.

Satrancın bir oyundan çok daha fazlası olduğu aşikardır. Satranç bir oyun değil, stratejik düşünme biçimidir. Beyni zamanla şekillendiren ve hatta hayata bakışınızı bile değiştiren bir güçtür satranç. Bu yüzden satrancı çok önemsiyoruz. Satranç sevgisinin her geçen gün katlanarak arttığı ilimizde bu güzel gün vesilesiyle herkesi satranç oynamaya davet ediyor ve Rizemizde satrancın gelişmesine katkıda bulunan başta özveriyle çalışan ekibimiz olmak üzere tüm paydaşlara yürekten teşekkür ediyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum