Vali Bektaş ve Başkan Kasap Judocu oldu

Vali Bektaş ve Başkan Kasap Judocu oldu

Şampiyona öncesi, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz beraberinde Federasyon Başkanvekili Cemalettin Kömürcü ve Rize Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Çelik ile birlikte Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ı Makamında ziyaret etti.

10 Şubat 2017 - 17:51 - Güncelleme: 20 Mart 2019 - 01:06

Vali Bektaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Rize, son dönemlerde spor altyapısına yapılan yatırımlar sonucu birçok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yapabilecek düzeye geldi. Bu anlamda Türkiye Judo Federasyonun 2017 faaliyet programında yer alan ve üç gün sürecek olan Gençler Türkiye Judo Şampiyonasına ev sahipliği yapacağız. Bu tür organizasyonlar, ilimizin tanıtımına ciddi ölçüde katkılar sağlıyor. Bizde şampiyonanın sorunsuz geçmesi için bütün hazırlıkları şimdiden tamamladık” dedi ve şampiyonaya katılan tüm sporculara başarılar diledi.

Ziyaretin son bölümünde Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Huysuz tarafından Vali Bektaş’a judo spor sanatında kullanılan “judogi” kıyafeti hediye edildi.

BAŞKAN KASAP: “RİZE İÇİN ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON”

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, şehrin Gençler Türkiye Judo Şampiyonası’na ev sahipliği yapmasının önemli olduğunu, spor ve turizmin de bu şekilde her geçen gün gelişme göstereceğini belirtti.

10-12 Şubat tarihleri arasında Rize Yeni Şehir Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek olan Gençler Türkiye Judo Şampiyonası öncesinde Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Yardımcısı ve aynı zamanda AK Parti Ankara İl Teşkilatı Başkan Yardımcısı Cemalettin Kömürcü, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ve Judo Rize İl Temsilcisi Ramazan Öztürk, Başkan Kasap’ı makamında ziyaret edip turnuva hakkında bilgiler verdi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, turnuvanın şehrin ekonomik, kültürel, sosyal ve sportif olarak gelişmesinde önemli katkıları olacağını belirterek, var olan tesislerin değerlendirilmesi noktasında bu şekilde büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmanın mutluluğunu duyduklarını belirtti.

Judo Federasyonu Başkanı Huysuz ise turnuva hakkında yaptığı bilgilendirmede şampiyona kapsamında sporcu, antrenör, hakem ve idarecilerden oluşan yaklaşık bin kişinin üç gün boyunca Rize’de kalacağını, Rizeli spor severlerin de katılımıyla güzel bir turnuva geçirmek istediklerini söyledi.

Ziyaretin sonunda heyet Başkan Kasap’a, judo kıyafeti hediye etti.

loading...
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Çorumspor 2. Lig'e yükseldi
Yeni Çorumspor 2. Lig'e yükseldi
Taraftarımızdan bu maçı alamadığımız için özür diliyoruz
Taraftarımızdan bu maçı alamadığımız için özür diliyoruz