Vali Çeber: ’Rabbim bütün Rahmetini Rize’ye bahşetmiş’

Vali Çeber: 'Rabbim bütün Rahmetini Rize’ye bahşetmiş'

Rize Valisi Kemal Çeber, eşi ve oğlu ile birlikte Çamlıhemşin İlçesi’nde, Fırtına Vadisi güzergahı, Tarihi Ortan ve Şenyuva Kemer Köprüleri, Palovit Şelalesi ve Zil Kale’de incelemelerde bulundu.

25 Kasım 2018 - 12:47

Vali Çeber, gezi ve incelemelerine ilişkin yaptığı değerlendirmede; Çamlıhemşin ilçesinin ve Fırtına Vadisi’nin her mevsim farklı bir renk tonuna büründüğüne vurgu yaparak, “Rabbim, bütün Rahmetini Rize’ye bahşetmiş. Burada doğa her mevsim farklı bir renk tonuna bürünüyor. Yaz aylarında yeşilin her tonunu, sonbaharda ise sarı ile turuncunun bin bir tonunu Fırtına Vadisinde görmeniz mümkün. Yani Rize, her mevsimin kenti” şeklinde konuştu.

Tarihi Zil Kale’nin Kültür ve Turizm Bakanlığının tanıtım portalında ‘Türkiye’nin en görkemli kalesi’ seçildiğini belirten Vali Çeber, “Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2011 yılında restorasyon çalışmaları tamamlanan Zil Kale, bölgedeki en ihtişamlı yapıların başında geliyor. Bölgenin iklim yapısı ve yağış rejimi dikkate alınarak inşa edilen ve günümüze kadar dimdik ayakta kalan mühendislik harikası kemer köprülerden de almamız gereken çok ders var. Tüm bu zenginliklerin yanı sıra coğrafya, birçok doğa sporunu yapabileceğimiz eşsiz parkurları bize sunuyor. Bizde tüm bu avantajları değerlendirip, bütün paydaşlarla işbirliği içinde hareket ederek, Rize’yi komple bir turizm destinasyon merkezi yapmanın gayreti içinde olacağız” dedi.

Çeber ailesinin gezi ve incelemeleri esnasında, Çamlıhemşin Kaymakamı Mehmet Sadık Kılıç, Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu ve Çamlıhemşin İl Genel Meclisi üyesi Yusuf Arısoy’da eşlik etti.

loading...

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • fatih
  5 ay önce
  çok yararlı bilgi paylaşmışsınız elinize sağlık haberler çok iyi ve kaliteli bir hizmet sağlamaktasınız
 • ZanaLab
  5 ay önce
  Vali ceberin Rabbim bütün tahmetini rizeye bahsetmiş cümlesi tam başlığa göre olmuş başarilar...
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Çorumspor 2. Lig'e yükseldi
Yeni Çorumspor 2. Lig'e yükseldi
Taraftarımızdan bu maçı alamadığımız için özür diliyoruz
Taraftarımızdan bu maçı alamadığımız için özür diliyoruz