Vali Çeber: 'Rize'nin her köşesi birer şantiye alanı'

Rize Valisi Kemal Çeber, beraberinde Belediye Başkanı Rahmi Metin ile birlikte Rize Muhtarlar Derneğinde, dernek üyesi muhtarlarla bir araya geldi.

Vali Çeber: 'Rize'nin her köşesi birer şantiye alanı'
08 Ekim 2019 - 19:48

Toplantıda Köy ve mahallelerde yaşanan sorunların dile getirildi.

Kamu hizmetlerinin, halka ulaşması noktasında köy ve mahalle muhtarlarının kritik bir görev üstlendiğine vurgu yapan Vali Kemal Çeber, “İdare tarafından planlanan hizmetlerin halkımıza ulaşması noktasında muhtarlarımız bizim en büyük destekçimiz. Rize’nin her köşesi birer şantiye alanı şeklinde. Rize genelinde yaşanan bu gelişim ve dönüşüm yakın zamanda Rize kent merkezinde yapılacak ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ ile de daha bir anlam kazanacak ve Rize, çok daha çağdaş ve modern bir kimlik kazacak” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Rahmi Metin de ‘Rize Kentsel Dönüşüm Projesi’nin üç etaplı olarak planlandığını, ilk etapta Belediye Blokları ile çalışmalara başlanacağını belirtti. Kentsel dönüşüm sürecinde hiç kimseyi mağdur etmeme adına bütün olasılıkları düşündüklerini ve gerekli tedbirleri almaya çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Metin, Rize’nin ve Rizelinin hizmetlerin en iyisini hak ettiğini ve kentsel dönüşüm projesinin de bunlardan biri olduğuna vurgu yaptı.

Ziyarette İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı ile İdare ve Denetim Müdürü Muhammet Kalyoncu da hazır bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum