Onur Hanedar

Onur Hanedar


Arda Turan ve niceleri

17 Ekim 2018 - 01:59

Son günlerde Arda Turan ile ilgili birçok haber çıktı. Daha önce tanık olduğumuz olayların da üstünde.. Herkes birilerini suçlu buluyor veya eleştiriyor.. Ama kimse sorunun asıl kaynağına inmiyor.

Arda Turan'ın son olayları, Burak Yılmaz'ın trafik kazası, Emre Mor'un disiplinsiz davranışları, Ömer Toprak'ın Milli Takımda yaşadıkları, Emre Belözoğlu ve çetesinin gazeteciye saldırması, Yasin Öztekin'in gazeteciyi tehdit etmesi.... Böyle daha niceleri var. Sadece ilk başta aklıma gelenler bunlar... Peki neden böyle oluyoruz ?

Avrupa'da bir futbolcu 40 yaşına kadar oynamak istiyorum derken, kırmızı kart yediği için ağlayarak sahadan çıkarken, 3 saat idman ettikten sonra extra çalışan bir zihniyet varken neden Türkiye'de bu yok hiç düşündük mü ? 

Kimse kusura bakmasın kardeşim. Hepimiz de suç var. Elbirliği ile ülke futbolunun içine ettik. Değerlerimizi bitirdik. Bitiremediysek bile yaraladık.

Aileler de suç var. Küçük yaşta kadına nasıl değer verilir. Karşındakine nasıl saygı gosterilir öğretilmedi. Hep bana hep bana zihniyetinin sonucudur bu.

Alt yaşta bütün imkansızlıklarla yetişen çocuklara, para nasıl harcanılır diye öğretilmemesinin sonucudur bu.

Eğitim mı spor mu ikilimin de bırakılıp cahil kafalarda güçlü vücut olunmasının sebebidir bu.

2 hafta iyi oynadığı zaman göklere çıkartılan 2 hafta kötü oynayinca yerin dibine batırılan zihniyetin sonucudur bu.

Kimse kusura bakmasın. Cahil kaldık. Tepeden tırnağa cahil kaldık. Olayları anlık yorumlamaktan geçmişten geleceğe köprü kuramaz olduk.

Ne diyelim.. insanlar Arda'yı onu bunu konuşmaya devam etsin. Ama kafalar aynı tas aynı hamam ilerlesin. Bir gün herkes  anlayacak, dünyanın çok gerisindesin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum