Onur Hanedar

Onur Hanedar


Çaykur Rizespor iyi yolda

12 Ağustos 2018 - 22:07

Çaykur Rizespor süper lige yeni yükseldi. Ama acemisi olduğu bir lig değil. Başında da tecrübe abidesi biri var "Hasan Kemal Yardımcı"

Peki ne oldu transfer sürecinde, sakin kalındı. Sağa sola atlanmadı. Kur farkı dikkate alındı. Antalyaspor'un, Eskisehirspor'un halı görüldü.

Rizespor sakin kalırken, diğer yonetimler kulüplerin içini bir çöp yığını gibi doldurdu. Misal örnek vereyim; Ankaragücü, Galatasaray karşısında sadece 2 Türk oyuncu ile çıktı. Kim kimdir diye bilen yok. Bu mantalitenin tutma şansı yok. Koordinasyonun, kadro mühendisliğinin yapılmadığı hiç bir futbol ortamında başarı gelmez. 

Maça gelecek olursak, ligin ilk haftasında oynanabilecek en güzel futbol oynanıyordu 60. dakikaya kadar. 

60. dakikadan sonra fiziksel olarak çöken bir takım gördük. Özellikle Orhan ve Mehmet Uslu'nun geri dönüşlerde nefesinin kesildiğini gördük. İşte burada tecrübe devreye girmesi gerekiyordu. Oyuna müdahale eden bir hoca bu maçı vermezdi. Misal; Rıza Çalımbay, Aykut Kocaman böyle bir hataya düşmezdi mesela. Maçı seyirciler izler teknik adamlar müdahale eder!  

Daha ilk haftadan keskin konuşmamak gerekir ama her puanın önemi var. Bunu en iyi Rize şehri bilir. 2 yıl önce 3 puanın daha olsa Bursaspor bir alt lige düşecekti...

Maç konusunda pozitif gördüğüm bazı noktalar var. Öncelikle 6 Türk futbolcu ile sahaya çıkmak tüm takımlara örnek olmalı. Yabancilar ise Samudio gibi genç gelecek vadeden oyuncular. İster istemez bu potansiyel olumlu bakmaya sebebiyet veriyor. 

Onun için ilk maçta kaybedilsede kadroya pozitif bakıyorum. Çünkü bu kadro potansiyeli olan kadro... Bu kadroda Umar gibi kalite kendini bulacak..

Ve son olarak tribünler herkese ders verdi. Küfürsüz bir şekilde mükemmel bir kalabalık takımına destek verdi. Rizeliye de yakışan budur. Rize'nin taraftarı yok diyenleri susturan görüntüler verildi dün.. İnşallah böyle de devam edecek.

Kısa bir özet geçecek olursak. Çekirge bugün bir sıçradı ama kaliteli futbol muhakkak sonuç verecektir. Mücadele, hırs, azim, birliktelik bu sezonun şifresidir bize. Şifre girilirse herşey olabilir..

YORUMLAR

  • 0 Yorum