Onur Hanedar

Onur Hanedar


Galibiyet güzel ama..!

27 Ağustos 2017 - 16:30

Çaykur Rizespor lige mükemmel bir başlangıç yaptı. Önce Manisa, ardından Adana Demir ve dün de Erzurumspor'u yendi. Bu 3 maçın ortak özelliği kazanmanın yanı sıra handikap yapmasıydı.

Hayatta herşey iyi giderken gözler kör olur. O anın mutluluğu seni zayıflatır. Ve bir bakarsın ki ummadık anda duvara toslamışsın. Futbol da böyledir. Sahada iyi olmadığın an senden daha iyi bir takım olur. Onun için aman dikkat! Transfer şart..

Bu 3 haftalık periyotta oturmuş kadronun tecrübesi maç kazandı. Ama rakip takımların lige hazirlanması ile bu tecrübe farkı git gide daralıyor. Onun için bir an önce bu eksiklikleri tamamlamak gerekiyor.

Nedir takımdaki eksiklikler ?

1) Defans göbeği. Defansın ön kısmı kale vaziyeti görmüyor. Hava toplarında zaafiyet veriyor. Orada oynayan 2 futbolcunun asıl mevkisi orası değil. 34 maçlık lig maratonunda bu bölgenin affı olmaz. Sakın o bölgedeki futbolcuların kredisi var demeyin. Acırsan, acınacak hale düşersin.

2) İki yönlü orta saha. Petrucci'nin orta sahada yetersiz kaldığını görüyoruz. Sorun bu futbolcunun yeteneğinde değil, önünde oynayan 3 adamda. Recep Niyaz kendini ispatlamaya çalışsa da önünde çok yol var. Rizespor gibi ağır bir taşta daha çok iş yapmak lazım. Tecrübe lazım... Bu bölgeye Cernat, Lua Lua lazım !

İleri hattına baktığımızda Oğulcan, Samudio ve Recep Niyaz hep genç futbolcular. Sahaya mücadele ve hırs koyabiliyorlar. Ama bu ligin 1. sıradaki takımı olunmak isteniyorsa 2 transfer yapılması gerekiyor.

Zaten hoca konusunda 1-0 geride başlanıyor. Alınan her galibiyet sonrası Hikmet Karaman'a rağmen deniliyor. Oyuncu değişiklikleri hep aynı senaryo, aynı mentalite.. Zamanla takip takımda çözecektir..

2 pozisyonu vurguladım. Yok 2. sıradan çıkacağız, yok Play Off'tan çıkacağız denilirse Hasan Kemal Başkanın da dediği gibi burası nemli yer çok terleriz !

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali Berat Demirci
    3 yıl önce
    Gayet doğru tespitlerin olduğu bir yazı gerçekten tebrik ediyorum.