Onur Hanedar

Onur Hanedar


İzmir'in dağlarında çiçekler açar

10 Eylül 2017 - 17:50

Çaykur Rizespor, Altınordu deplasmanına çok anlamlı bir günde gitti. 9 Eylül İzmir'in kurtuluşuydu. Böyle anlamlı bir günde Altınordu gibi idealleri olan bir kulüple oynamak her zaman zordur. Önce adı, şanı, kendisi güzel şehir İzmir'e bir selam gönderelim, ardından yazımıza başlayalım.

Bilindiği üzere Milli Takım arasına kayıpsız girilmişti. Ligdeki psikolojik üstünlüğü sağlamak ve şehre bütünlük katmak adına önemli bir maçtı. Böyle önemli bir maçta Rizespor biraz adıyla, biraz namıyla, biraz da tecrübesiyle işi götürdü ve 4'de 4 yaparak kayıpsız yoluna devam etti.

Altınordu ligin genç takımlarından. Kadrosunda yabancı futbolcu olmayan tek takım. Ama hani derler ya "takım canavar gibi", işte öyle bir oyunları var. Nerede ne yapacaklar belli değil. 10 kişi kalmasına rağmen 4-1'den 4-3'e getirmeleri de buna bir örnek. Bu sene olmasa bile gelecek yıllarda büyük işler yapacaktırlar. Çok büyük saygı duyulacak bir takım..

Çaykur Rizespor bu lige ağır gelen bir takım. Bütçesi muazzam. Oyuncuları bu ligin futbolcusu değil. Misal Süleyman Koç; bugün Süper lig takımlarının hemen hemen 13-14 tanesinde oynar. Aklıyla oynuyor. Kumaşı sağlam. Eee takıma bakıyorsun, Samudio maestro gibi oynuyor. Oğulcan Milli Takım oyuncusu, Recep Niyaz yetenekli topçu. Yıkım ekibi gibi..

Ancak normal şartlar altında her maçı 2-3 fark ile kazanması gereken Rizespor, son dakikalarda stres yaşadı. Tıpkı Erzurumspor maçı gibi. Bunun nedeni tabiki Hikmet Karaman'dan kaynaklanıyor. Hoca her geçen gün takıma zarar veriyor. Transfer döneminde Ramos'a onay veren kalem bir gün kırılacaktır. Eminim.

4-3'lük Altınordu galibiyeti bir lider takıma yakışan futbol ile değil de, yukarıda da belirttiğim gibi ad ile, taraftar ile, gaz ile kazanıldı. Gerçeklerle çarpılmamak için Kemal Yardımcı beyin adımlar atması gerekiyor. Daha ligin başı ve yol uzun.. Bu işin aksiliği, hakem katliamı, sakatlığı ve formsuzluğu olacaktır. Ben "aman dikkat" diyeyim...

Bu takım gazı aldı gidiyor. Bu takımın uçması ancak Askoroz'da 15 bin taraftar ile olur. Ankaragücü maçı daha da zor geçecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum